Na sklonku roka hodnotia

Primátor mesta Rožňava Vladislav Laciak (SMER-SD) sa vo svojom konštatovaní pre portál Korzar.sme.sk zameral na už rozbehnuté projekty, ktoré budú dokončené v budúcom roku. 
Zároveň poukázal na fakt, že dotiahnuté budú iba v prípade, ak si mesto aj samo finančne dopomôže. Ako vysvetlil, „sú iba dve riešenia, ako sa v čase finančnej krízy pohnúť v napredovaní Rožňavy ďalej. Buď utlmiť všetko to, čo sme už rozbehli, alebo sa v rámci ďalšieho rastu vzdať niečoho, čo pre mesto nie je až také nevyhnutné, a tým zároveň čerpať financie aj z vlastných zdrojov“.
Takouto možnosťou je podľa vyjadrení primátora odpredaj prebytočného majetku mesta. „Bol by hriech nedokončiť také významné projekty ako priemyselná zóna, ktorá pomôže získať prácu niekoľkým desiatkam nezamestnaných ľudí. Za úspech považujem projekt rekonštrukcie nášho námestia, ktorý sa má zrealizovať budúci rok, či výstavbu športovej haly, na ktorej sa už začalo pracovať. Toto všetko si však vyžaduje určitú finančnú podporu mesta,“ vysvetľoval Laciak.
„Rožňava sa ešte vždy má čoho vzdať, a to takým spôsobom, aby ním neutrpeli samotní občania. Bol by som preto rád, keby sa nad alternatívou predaja majetku mesta obyvatelia aspoň zamysleli a nezavrhovali ju už vopred,“ vyslovil v závere svoje prianie.
Zdroj: Korzar.sme.sk / Na sklonku roka gemerské mestá hodnotia úspechy
Ilustračné foto: Archív Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery