Na Charitánii vystúpia aj Koščová a Vidiek

Vo štvrtok 27. novembra sa uskutoční v Mestskom divadle ACTORES v Rožňave už 19. ročník benefičného koncertu „Charitánia“, usporiadaný pre osoby s mentálnym postihnutím. Podujatie už tradične pripravuje JASANIMA (Domov sociálnych služieb Rožňava) v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, a Občianske združenie Milan Štefánik.
Na podujatí sa zúčastnia domovy sociálnych služieb z Košického aj z Banskobystrického kraja.
Charitánia 2013 deti Foto1 Katarína Orešanská.
Program odštartuje o 14-tej hodine koncert mladej bardejovskej skupiny YELLOWE, ktorá sa predstaví novou piesňou When I Saw You, ku ktorej pred časom nakrútila svoj nový klip. Hudobníci sú finalistami ostatného ročníka Stropkovskej hudobnej ligy a Košického pokladu.
Ako nás ďalej informovali za organizátorov Daniela Sokolovičová a Milan Štefánik, lahôdkou bude aj prešovská speváčka Michaella, účastníčka súťaže Eurovízia 2010, ktorá svojím lahodným hlasom a lyrickými piesňami, tiež poteší účastníkov akcie. Okrem iných zaspieva aj svoj nový singel „Do neba volám“.
„Obaja interpreti sami prejavili záujem o účasť na tomto podujatí už v minulosti vzhľadom na jeho dobrú povesť,“ uviedli organizátori.
Yelllowe foto Katarína Orešanská
Lákadlom bude podľa nich aj prešovská bluesová kapela Tásler Pufo band, zložená z ostrieľaných muzikantov. „Jedným z jej členov je aj muzikant pán Tásler, otec bratov Ivana a Miroslava zo skupiny IMT Smile,“ spresnili. „Nerobili sme kapelu preto, že si chceme zahrať, ale myslíme to vážne,“- vyjadril sa pri vzniku kapely.
Michaella foto Katarína Orešanská
Z muzikantskej metropoly z Prešova príde víťazka prvej Superstar Katarína Koščová. Speváčka vystúpi v rámci svojho OKNOM tour. Ten istý názov nesie aj jej aktuálny komorný album, z ktorého zaspieva svoje piesne.
O ľudovú vsuvku sa postará uznávaný folklórny súbor Železiar z Košíc, oslavujúci v tomto roku 50 rokov existencie. Folklórny súbor známy veľkým počtom účinkujúcich a stále novým programom, predvedie zvyky z východoslovenského regiónu.
Vo finále programu vystúpi legendárna slovenská skupina VIDIEK s Jankom Kuricom. Moderátorom podujatia bude Martin „Pyco“ Rausch.
Charitánia 2013 Kristína a deti  Foto Katarína Orešanská
Klienti domovov sociálnych služieb sa už niekoľko týždňov na Charitániu pripravujú výrobou pestrých transparentov na povzbudzovanie svojich obľúbencov a darčekov z hliny, dreva a papiera, ako symbolické poďakovanie pre účinkujúcich.
„Takto majú tieto „večné deti“, ako ich familiárne voláme, dvojnásobnú radosť z celého zmysluplného podujatia a prežívajú pre nich výnimočný hudobný sviatok intenzívnejšie,“ uviedli organizátori na záver.
Foto: Katarína Orešanská Video: Igor Kolesár

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery