Múzeum zimných športov v Tatranskej Lomnici

Nielen v zimnom čase sa oplatí navštíviť múzeum zimných športov SKI MUSEUM v Tatranskej Lomnici. Otvorené je od 13. mája 2013, jeho „krstným otcom“ je Adam Žampa, slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní.
Súkromné múzeum vzniklo na základe myšlienky zberateľa a nadšenca lyžovania Vladimíra Hubáča, majiteľa múzea. V jeho priestoroch nájdete prierez históriou zimných športov, ktoré vznikali v Tatrách v časovom období od vzniku osád až po rok 1945.
V expozíciách sú snežnice, lyže, boby, sane a ďalšie športy. Zaujímavosťou je napr. prevádzkovanie curlingu v Tatrách. Všetky expozície sú obohatené popiskami v slovenskom a anglickom jazyku.
Návštevníkov zaujme aj premietanie dobových filmových záznamov. Nájdete tu aj informáciu o projekte I. umelej bobovej dráhy v Tatranskej Lomnici, ktorá bola postavená už v roku 1909 v dĺže 3,4 km.
Múzeum sídli v centre Tatranskej Lomnice a je priamo prístupné z hlavnej cesty. Otvorené je denne od 9-tej do 18-tej hodiny. Má vlastné parkovisko pre návštevníkov.
Cena vstupného pre dospelú osobu je 2,5 eura, pre deti 1,5 eura. Pre skupiny, rodiny a seniorov sú poskytované zľavy. Viac informácii získate na tel. čísle +421 905 592 858, alebo na e-mailovej adrese: info@skimuseum.eu
Foto: infoRoznava.sk / Rudolf Štober
SM-1 SM-13 SM-12
SM-9SM-12 SM-3 SM-6
SM-10 SM-5
SM-11 SM-8 SM-7

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery