Mikuláš sa pripravuje od augusta

P012f99e6_mikulas1Najdlhšie slúžiaceho profesionálneho Mikuláša má zrejme mesto Rožňava. Štefan Gerža je tam Mikulášom nepretržite od roku 1973.
„Presne si to už nepamätám, ale prvá fotografia je z toho roku. Odvtedy som každý rok mestským Mikulášom. Výnimkou je rok 1974, keď boli všetky škôlky zavreté pre chrípkovú epidémiu,“ hovorí o začiatkoch zamestnanec mestského úradu v Rožňave, ktorý akoby skutočnému Mikulášovi z oka vypadol.
Od začiatku osemdesiatych rokov si Gerža prestáva pravidelne od augusta strihať bradu, aby sa čo najviac priblížil skutočnému Mikulášovi. Spočiatku si ju musel na bielo prifarbiť, dnes sa už 62–ročný Rožňavčan zaobíde bez farby.
„Pán, ktorý robil Mikuláša predtým, raz nemohol. Bolo treba nájsť náhradu. Prišli za mnou s tým, že ja ho môžem zaskočiť, lebo to určite zvládnem. Potom mi to už prischlo. Ale mám veľmi rád deti a ten pocit, ktorý získam, keď robím Mikuláša, sa nedá ničím nahradiť. Keď prídem do škôlky a vidím detské očká rozžiarené, stojí to za to,“ hovorí Gerža.
Zdroj: Pravda.sk / Mikuláš z Rožňavy sa do služby pripravuje od augusta Čítať viac

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery