Mestskí policajti v okolí Tesca

OLYMPUS DIGITAL CAMERANedávno sme upozornili na neporiadok v okolí rožňavského hypermarketu obchodného reťazca Tesco a aj na časté narúšanie verejného poriadku v tejto lokalite tými, ktorí sa tam občerstvujú lacným alkoholom.
Hovorca spoločnosti Peter Sklenář na margo veci vtedy uviedol, že im záleží na dobrých vzťahoch s okolím a že na území, na ktorom sú oprávnení zasahovať, urobia maximum pre zlepšenie situácie. „Dáme opraviť osvetlenie, dokončíme odburinenie okolia a zároveň preverujeme možnosti rozšírenia oplotenia,“ dodal.
V tejto veci sme oslovili aj nového náčelníka Mestskej polície v Rožňave Róberta Hanuštiaka, ktorý na rozdiel od svojho predchodcu, na naše otázky odpovedal.
„Podnetom, týkajúcim sa porušovania verejného poriadku v okolí hypermarketu Tesco, sa mestská polícia už aktuálne zaoberá a uvedenej lokalite bude zo strany mestskej polície i naďalej venovaná adekvátna pozornosť,“ uviedol pre infoRoznava.sk.
Ako ďalej dodal, uvítajú akékoľvek podnety slúžiace k zefektívneniu činnosti hliadkovania, ktorých výsledkom bude zlepšenie života obyvateľov mesta.
V prípade akýchkoľvek podnetov môžu občania kontaktovať mestskú políciu telefonicky na telefónnom čísle 159, e-mailom na adrese mestska.policia@roznava.sk, alebo osobne v sídle mestskej polície na adrese Šafárikova 29, Rožňava.
Vzhľadom k personálnym možnostiam však mestská polícia zatiaľ neslúži nepretržite. „Z uvedeného dôvodu môžu občania v neodkladných prípadoch kontaktovať i PZ SR na telefónnom čísle 158, alebo prostredníctvom tiesňovej linky 112,“ spresnil.
Činnosť mestskej polície je bližšie popísaná na internetovej stránke mesta Rožňava.
Vyzývajú na opatrnosť a dodržiavanie pravidiel
Vzhľadom na stúpajúci počet priestupkov v oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, súvisiaci najmä so zmenou dopravného značenia na zrekonštruovanom Námestí baníkov v Rožňave, mestská polícia vyzýva vodičov motorových vozidiel na zvýšenú opatrnosť a na dôsledné dodržiavanie pravidiel bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.
Ide predovšetkým o opätovné zriadenie jednosmernej premávky na Čučmianskej dlhej ulici, vytvorenie pešej zóny v severnej časti Námestia baníkov a obmedzenie rýchlosti na 30 km/h.
Foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články: Verejný Tesco bar s toaletami

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli