Mesto a Smer stavali Máj

Vo štvrtok sa na rožňavskom Námestí baníkov konalo podujatie s názvom „slávnostný predvečer 1. Mája“, na ktoré pozývalo Mesto Rožňava.
Ako sa ďalej na pozvánke, zverejnenej na oficiálnej stránke mesta uvádza, slávnosť sa mala konať za účasti predsedu parlementu SR Pavla Pašku.
Ten aj prišiel a nie sám. Doprevádzala ho stranícka kolegyňa z parlamentu Monika Smolková, starostka mestskej časti Košice – Dargovských hrdinov a kandidátka strany SMER-SD do európskeho parlamentu.
Napriek tomu, že na pozvánke mesta bola reč len o „slávnostnom stavaní mája“ a o vystúpení folklórnych súborov, podujatie sa zmenilo na predvolebný míting spomenutej kandidátky, resp. strany Smer.
Na verejnosti sa po dlhej dobe ukázali spoločne vedľa seba primátor mesta Vladislav Laciak /SMER-SD/ a poslanec národného aj krajského parlamentu a okresný šéf strany SMER-SD Ján Babič.
Primátor sa začiatkom roka vyjadril v rozsiahlom rozhovore pre náš portál, že „si už vie teraz povedať veľmi zreteľne na niektoré otázky „nie“. Na nedávnom okresnom sneme strany SMER-SD nebol zvolený do jej okresného vedenia.
Okrem predstaviteľov mesta na čele s primátorom sme na akcii postrehli krajského župana Zdenka Trebuľu /SMER-SD/ a štátneho tajomníka MH SR a krajského šéfa strany SMER-SD Petra Žigu.
Z plejády miestnych vedúcich úradníkov štátnej správy, nominantov strany SMER-SD, spomeňme aspoň prednostu Obvodného úradu v Rožňave Ľubomíra Hlaváča /SMER-SD/, ktorý sa zviditeľnil v známej kauze 4 svíň.

Kulisu im robili vo výraznej prevahe starší ľudia z rožňavského klubu dôchodcov a tiež niekoľko rómskych prívržencov strany, ktorí mali nad sebou zdvihnutý transparent s nápisom „Rómovia podporujú stranu Smer“.
Na oficiálnej stránke strany SMER-SD sú takéto podujatia avizované pod názvom Poďte s nami stavať máj!, otázne však je, prečo na podujatie v Rožňave pozývalo mesto a nie miestna stranícka organizácia.

Video: INFOROZNAVA.SK / Martin Kuchár

Foto: INFOROZNAVA.SK / Martin Kuchár, Lea

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery