Menej je niekedy viac

Súhlasíte s tým, aby mala Rožňava min. počet, tzn. 13 poslancov?
Práve na to sa vás pýtame v novej ankete na stránke vpravo.  Predčasom sme sa tejto téme venovali v článku Hej, páni konšelé a informovali sme tiež o jeho predložení aktivistami občianskej inciatívy OK Rožňava na zasadnutí mestského zastupiteľstva – viac v článku O svojom počte rozhodnú poslanci.
Na návrh Matúša Bischofa, hovorcu OK Rožňava, reagoval vtedy primátor Vladislav Laciak (Smer-SD) slovami: “Je to návrh občanov, o tom hlasovať nedáme, nie je ani taký bod, aby sme o tom teraz hlasovali, ale určite takýto materiál do orgánov mesta predložíme.”  
„Otázka počtu volebných obvodov ( § 9 zákona č. 346/90 Zb.) je v Rožňave pomerne zložitá vzhľadom na existenciu mestských častí. Pre ilustráciu uvediem napr. nálezy ústavného súdu PL. ÚS 34/1999 ( Rožňava – sťažnosť Ing. I.M.), 59/2007, 17/95. Návrh na zníženie počtu poslancov a počtu volebných obvodov si preto vyžaduje dôkladnú analýzu, ktorú t.č. ešte nemám,” uviedol pre Inforoznava.sk na margo návrhu nezávislý poslanec a právnik Juraj Dubovský.
V práve skončenej ankete sme vám dali možnosť vyjadriť sa k otázke „Mali by mať občania právo vyjadriť sa v zastupiteľstve vždy pred hlasovaním?“
Áno, bolo by to zmysluplnejšie  odpovedalo 57 % respondentov (123 hlasov), odpoveď Nie, len by to zdržiavalo rozhodovanie  získala podporu  41 %  (89 hlasov). Odpoveď  Neviem posúdiť  označili 2 % (5 hlasujúcich). Celkovo v tejto ankete hlasovalo 217 respondentov.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery