Medvídek uspel najmä u starších

V poradí druhým filmom programu Bažant Kinematograf 2008 bol Medvídek. Rožňavské námestie sa nemohlo sťažovať na nedostatok divákov. Tí obsadili nielen lavičky, ale aj okolie sochy Františky.
O úvodnú atmosféru sa postarala krátka snímka Vlada Krála – Keď nie, tak nie! No už po niekoľkých minútach samotného Medvídka istá časť publika (zrejme tá najmladšia) odišla. Nečudo, keď výtvor tandemu Jarchovský – Hřebejk si od začiatku nárokoval adresáta s určitými životnými skúsenosťami, po ktorých si môže povedať: „Áno, aj takto to v živote chodí.“
Zvyšná časť divákov si preto mohla film vychutnať a vynadívať sa na niekoľko talentov českého filmového plátna. Vtipné pasáže striedané s vážnymi momentmi a jednoduchý dej proporčne rozdelený až po posledné okienko filmového pásu boli hlavnými prednosťami včerajšieho predstavenia, po ktorom iste aj náročnejší divák mohol odchádzať spokojný.
Rušivými elementmi (reagujúc na komentáre z predchádzajúceho článku) bolo azda len niekoľko vozidiel s hlasným motorom a o nič tichšou hudbou. Títo si zrejme pomýlili Bažant Kinematograf s pretekmi rallye.
Dúfajme, že po zvyšných dvoch filmoch (Václav a Polčas rozpadu) si publikum z ničím nerušenej atmosféry odnesie minimálne rovnaký kultúrny zážitok.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery