Matičiari v Rožňave oslávili 90. rokov

ROŽŇAVA – Rožňavskí matičiari si v piatok pripomenuli 90. rokov založenia Miestneho odboru Matice slovenskej (MS) v Rožňave.
V slávnostne vyzdobenej sále Základnej umeleckej školy na Štítnickej ulici privítali medzi sebou predsedu MS Mariána Tkáča, viceprimátora mesta Pavla Burdigu (Most-Híd), prednostku MsÚ Darinu Repaskú, členov dozornej, krajskej a okresnej rady MS Martina Gálika a Jána Klobušníka, riaditeľku Domu MS v Rožňave Zlaticu Halkovú a predsedov MO MS z okresu Rožňava. Podujatie poctila svojou prítomnosťou aj riaditeľka DMS v Šuranoch Miroslava Kozárová.
V programe vystúpili Ivan Nemčok hrou na fujare, prednesom básne Štefan Gerža, ďalej škôlkári z Materskej školy na ulici Ernesta Rótha a prednesom vlastnej básne Albert Šmihula.
Z rúk predsedu MS a riaditeľky DMS v Rožňave prevzali ocenenia členovia miestneho odboru za aktívnu prácu a dlhoročnú činnosť.  „Veľmi milým prekvapením pre nás, rožňavských matičiarov, bolo ocenenie MO MS v Rožňave udelením zlatej ceny MS pri príležitosti 90. výročia jeho vzniku,“ uviedol Milan Kupčo (na snímke), súčasný predseda MO MS v Rožňave, ktorý zlatú medailu z rúk predsedu MS Mariána Tkáča prevzal.
Za všetkých ocenených sa poďakovala básňou od Márie Rázusovej-Martákovej dôchodkyňa Ružena Kostelníková.
V ďalšom programe vystúpili folklórny súbor Haviarik a spevácka skupina folklórneho súboru Dubina.
Predseda MS Marián Tkáč vo svojom príhovore vyslovil poďakovanie MO MS v Rožňave za jeho prácu a vo svojom prejave poznamenal, že práve tu, na zmiešanom území, kde Slováci spolunažívajú s občanmi maďarskej národnosti, sa Matici tak dobre darí už 90.rokov. Viceprimátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most-Híd) poďakoval za pozvanie a prisľúbil do budúcnosti väčšiu pomoc zo strany mesta.
Slávnostný program prítomní zakončili spevom hymny matičiarov „Kto za pravdu horí“, potom už nasledovalo malé občerstvenie, ktoré svojim vystúpením spríjemnil hudobník Milan Capák.
Foto: Maticaroznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery