"Máme technickú…

…odstávku“, dočítali sme sa na stránkach Rožňavskej televízie. Mesiac sa im skladáme na to, že ich nevidíme. A možno je to tak aj lepšie.
Koho vôbec baví dívať sa na neaktuálne reportáže, pripravené často až diletantsky neprofesionálne? Koho zaujíma poklonkovanie súčasným (a predtým minulým) funkcionárom? Komu neprekáža kĺzanie po povrchu, nulová investigatívnosť a neustále vsádzanie na istotu ankiet, správ z Klubu dôchodcov či reportov o tom, čo všetko už pre nás naši funkcionári zabezpečili a ako sa nám všetkým darí?
Kde sú diskusie, v ktorých by sme sa dozvedeli to podstatné z názorov poslancov a vedenia mesta?
Kde sú pravidelné komentáre práce Mestského zastupiteľstva a Mestského úradu?
Kde sú priame prenosy a živé vstupy zo všetkých akcií konaných na území Rožňavy?
Kde je komplexné mapovanie diania v meste?
Áno, nie sú peniaze, nie sú ľudia, to všetko sme už počuli a nezaujíma nás to. Kto nechce, hľadá dôvody, kto chce, ten zase spôsoby. Snáď je to dostatočne zrozumiteľné.
K technickej odstávke: zaobídu sa bez nej v Komárne, v Trnave, v Poprade, v Ružomberku či v Spišskej Novej Vsi, nutná je v Moldave nad Bodvou. Je zaujímavé, že sa nikde nedozvieme, prečo je dôležité mesiac nevysielať.
Inou kultúrnou pozoruhodnosťou Rožňavskej kotliny je žiadna informácia o hospodárení televízie. Onehdá sa to prerokúvalo v Mestskom zastupiteľstve ako neverejný bod programu, čo sa vysvetľovalo…. ozaj, ako? K relevantným dôvodom sme sa nikde nedopátrali. Vec sa má totiž tak, že jediným zakladajúcim subjektom bolo mesto Rožňava. A to je na základe Zákona o slobodnom prístupe k informáciám povinnou osobou. Povinnosť informovať je tu teda daná zo zákona.
Že máme zavolať a spýtať sa? Prečo? V slušnej spoločnosti je dobrým zvykom informovať o všetkom podstatnom, čo súvisí so službami, ktoré dostávame za svoje peniaze.
Podobný problém sme svojho času riešili aj s pánom primátorom, ktorý nám niekoľko dní odmietal poskytnúť zmluvu medzi mestom a MH Investom, predmetom ktorej bola Priemyselná zóna. Skončilo sa to tak, že od istého momentu už mohol, čo potom aj slávnostne oznámil. Škoda, že strácal čas vyvolávaním do Bratislavy – stačilo si pozorne vypočuť naše argumenty. Zmluvu sme mali na portáli skôr a priamo z ministerstva…
Takže, ako to bude v tomto prípade? Tiež sa nebude dať?
Podčiarknuté a zrátané: otrasná programová štruktúra, väčšinou podpriemerná kvalita, mizerná úroveň informovania o vlastnom chode televízneho štúdia (keď si – samozrejme – odmyslíme pohodovo sa tváriaci tím), nedodržaný zákon.
Ach áno, pointou by mal byť návrh na riešenie, že? Máme ich hneď niekoľko: 1. zrušiť 2. prestať ju financovať z mestských peňazí 3. dôrazne sa slovami i činmi dištancovať od akejkoľvek politickej moci teraz a na večné veky 4. sústrediť sa na internetové vysielanie 5. začať sa zaujímať o naozajstné problémy Rožňavčanov
A dôrazne žiadame všetkých, ktorých sa to týka (veď trafené husi zagágajú), aby prestali pochlebovať miestnym papalášom, aby sa prestali báť o svoje fleky a konečne začali svoju robotu robiť poctivo a na úrovni.
Tá odstávka je na to vhodný okamih.
Rado Kovács

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli