Lesné žienky, pavúčí muži aj čarodejnice

Fašiangy – čas osláv a veselia, čas ktorý radi neoslavujú iba dospeláci na plesoch.
V stredu 10. februára 2010 si na svoje prišli aj deti z Materskej školy na ulici Kyjevskej v Rožňave, pre ktoré ich pani riaditeľka zorganizovala karneval v priestoroch školskej jedálne na Základnej škole akademika Jura Hronca.
Škôlkari prichádzali v sprievode svojich učiteliek, rodičov, starých rodičov a nebolo dieťaťa, ktorému by očká nežiarili šťastím. V ich očiach bolo vidieť napätie, očakávanie a od prvej chvíle sa zabávali jedna radosť.

          Pani riaditeľka úvodom privítala prítomných rodičov, prítomných hostí a v tom do priestorov jedálne začali vstupovať všetky rozprávkové bytosti. Na parkete videli mušketiera, lesné žienky, čarodejnice, pavúčich mužov, pirátov, policajtov, niekoľko princezien, lienok, víl a strašidiel.

Priestor jedálne sa začal hýriť farbami, detským smiechom a radosť detí začala predbiehať radosť rodičov. Deti aj všetci prítomní sa vytancovali do sýtosti pri príjemnej hudbe a na záver si každé dieťa za jeho masku odnieslo sladkú odmenu. Deti sa už teraz tešia, kedy si to budú môcť zopakovať.
Vladimír Polóny
Foto: autor a Július Richnavský
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery