Laciak už nie je vo vedení

Koncom marca sa konal okresný snem strany SMER-Sociálna demokracia, na ktorom okrem iného volili novú 11-člennú okresnú radu.
Snem ju volí na návrh predsedu okresnej organizácie, tým je poslanec Národnej rady SR a zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja Ing. Ján Babič.
Právo podávať návrhy na členov Okresnej rady majú aj členovia strany prítomní na sneme. Ako sme už infomovali, delegáti schválili len sedem členov okresného vedenia, ďalší štyria navrhnutí kandidáti nezískali potrebnú väčšinu hlasov. Podľa spresnenia primátora Rožňavy Vladislava Laciaka, on do okresnej rady zvolený nebol.
„Šlo tam o doplňujúce voľby, aby sa doplnil počet členov rady z 9 na 11. K deviatim členom rady boli navrhnutí štyria kandidáti a volila sa celá rada odznova, t, j. z 13-tich kandidujúcich bolo potrebné zvoliť jedenástich. Podarilo sa ale zvoliť len siedmich, ja som akosi zvolený nebol, “ potvrdil pre Inforoznava.sk.  
Snem by mal pokračovať do konca júna, aby mohli delegáti zvoliť zostávajúcich 4 členov okresného vedenia.  Okresné vedenie strany rozhoduje aj o kandidátoch do krajských a miestnych samospráv, ako však primátor uviedol, o nominácii do zastupiteľstva Košického samoprávneho kraja reč nebola.
Okresnej kancelárii strany SMER-SD v Rožňave ako aj straníckej centrále sme adresovali otázky, prečo práve primátor Rožňavy nebol do orgánov strany zvolený, čo mu bolo na sneme prípadne vytknuté a či bude vôbec nominovaný napr. do krajských volieb na jeseň, alebo v komunálnych voľbách v budúcom roku. Dosiaľ sme odpovede na ne nedostali.
Na neaktualizovanej stránke krajskej organizácie strany SMER-SD sú uvedení ešte títo okresní predstavitelia strany:
Predseda okresnej organizácie strany SMER-Sociálna demokracia v Rožňave: Ing. Ján BABIČ, poslanec NR SR a KSK
Okresný tajomník: JUDr. Margita PETROVÁ, riaditeľka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Rožňave
Členovia Okresnej rady: Ján BABIČ, Jozef HRONEC, PaedDr. Michal BÁRSONY, Karol BENDÍK, Juraj GEREC, Emil LINDÁK, Ing. Štefan MANKO, Ján MOLNÁR, Peter REPASKÝ, Zoltán ŠALAMON, MUDr. Vladislav LACIAK, primátor mesta Rožňava
Foto: Inforoznava.sk / Štefan Fábián
Ustanovujúce zasadnutie MsZ v priestoroch starej radnice 28. decembra 2006 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery