Kúzelník Jarini v Rožňave

Dňa 7. októbra navštívil Rožňavu, presnejšie niektoré základné školy v okrese, košický kúzelník Jarini alias Jaroslav Hrabala. Pristavil sa aj v Základnej škole v Brzotíne, aby predviedol svoje kúzelnícke triky.
Jeho hodinová šou bola určená nielen pre najmladších, ale do údivu priviedla aj starších žiakov a dokonca aj učiteľov. Rukami iluzionistu prešli najrôznejšie rekvizity, od kariet až po železné obruče a kúzelnícky klobúk.
Jedným z pozitív bola didaktická zložka, ktorá sa tiahla celým vystúpením. Najmenší si mohli precvičiť znalosť farieb a starší poznatky z angličtiny. Z predstavenia bolo cítiť, že aj samotný „hlavný hrdina“ si ho vychutnáva.
„Kúzelníctvo sa mi páči, lebo bavím seba aj publikum,“ prezradil nám v krátkom rozhovore Jarini. Dozvedeli sme sa aj to, že že triky, ktoré sa naučil, postupne „odkukal“ aj od iných kúzelníkov.
Na otázku, či nám prezradí jeden zo svojich trikov, sme dostali diplomatickú odpoveď: „Triky sa neprezrádzajú. Ale môžem vás ich naučiť.“ Žiaľ, pre ďalšie vystúpenie v Tornali a krátkosť času sme sa žiadneho naučeného triku nedočkali. Ostáva nám len čakať na Jariniho ďalšiu návštevu.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery