Kto podporuje kandidátov?

ROŽŇAVA – Väčšina z pätice kandidátov na post rožňavského primátora má za sebou rôznorodú podporu politických subjektov.
Zatiaľ čo nezávislí kandidáti Roman Ocelník a Milan Capák sa môžu oprieť len o podporu svojich sympatizantov, zvyšná trojica má aj podporu politických strán, resp. hnutí.
Nezávislý kandidát, poslanec Karol Kováč, má podporu dvoch subjektov – strany Sloboda a Solidarita, ktorej v okrese predsedá Jarmila Vajdová, a Kresťanskodemokratického hnutia, kde post okresnej šéfky zastáva Anna Hlaváčová.
Úradujúceho primátora Pavla Burdigu okrem materskej strany Most-Híd, kde zastáva post člena celorepublikového predsedníctva strany, podporili aj miestni politici – Miloš Gallo Barnák, okresný predseda SDKÚ-DS (vo voľbách primátora v r. 2010 podporil Jána Babiča, okresného šéfa strany Smer-SD), ďalej Juraj Rákossy, šéf mestskej organizácie SMK, a tiež predseda mestskej organizácie ĽS-HZDS Jozef Pavlačka. K podporovateľom sa pridala aj predsedníčka tunajšej pobočky Csemadoku Fuzék Erzsébet.
Počas kampane prišli Burdigu podporiť aj vrcholní stranícki predstavitelia na čele s Bélom Bugárom, nechýbal ani Elemér Jakab, ktorý čelí podozreniu, že zamestnával načierno, aby sa vyhol plateniu daní.
Nová väčšina Daniela Lipšica prvýkrát vyjadrila volebnú podporu pre kandidujúceho politika práve v prípade Ivana Kuhna. „Jeho protikorupčný program by bol prínosom pre budúcnosť Rožňavčanov a mohol by byť inšpiráciou pre ďalšie mestá a obce. Preto sme sa rozhodli podporiť ho“ – zdôvodnil rozhodnutie Novej väčšiny jej líder Daniel Lipšic. Ivan Kuhn je podpredsedom Občianskej konzervatívnej strany.
V sobotu sa bude voliť na Slovensku 14 starostov, no len jeden primátor –  v Rožňave.
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Burdiga alebo Kuhn? (videozáznam)
Šesť otázok pre šesť kandidátov

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky: August