Kovács už poslancom byť nechce

Zo súčasných 17-tich poslancov rožňavského zastupiteľstva sa o poslanecký mandát v nastávajúcich komunálnych voľbách neuchádzajú štyria. Erika Szabadosová, Gabriel Borzy, Dušan Pollák a Radoslav Kovács nedali tak šancu voličom na vystavenie „vysvedčenia“.
Pred týždňom sme ich oslovili s tromi otázkami, odpovede nám poslal iba R. Kovács. Ten sa v minulosti okrem iného zasadzoval aj o zníženie počtu poslancov na minimálnu možnú úroveň, teda na aktuálne platný počet 13.
„Zhodnotil som svoje štvorročné pôsobenie v poslaneckej lavici a vyvodil som z toho pre seba dôsledky. Zároveň som sa rozhodol robiť v Rožňave iný typ aktivít, ktoré by som ako poslanec naplno vykonávať nemohol,“ reagoval na otázku, prečo v týchto voľbách nekandiduje.
Na otázku, komu dá svoj hlas spomedzi šestice kandidátov na post primátora mesta, odpovedal: „Ešte všetci nezverejnili svoje programy, rozhodnem sa na základe nich, ich samosprávnej histórie a verejných predvolebných výstupov.“ Vo voľbách v roku 2010 podporoval na post primátora kandidatúru Ivana Kuhna (OKS).
Volebná účasť v komunálnych voľbách v Rožňave je spravidla nižšia, než je polovica oprávnených voličov. Čomu to pripisuje, resp. čo si o tom myslí? „Rožňavčania zatiaľ pravdepodobne neprijali samosprávu za svoju,“ reagoval stručne.
Kovács bloguje na svojej stránke, kde pravidelne zverejňoval svoje poslanecké aktivity. Začiatkom leta v jednom zo svojich textov adresoval kolegom aj tieto slová:
„Poslanci, ktorí neváhali hlasovať za prenájom mestského poľovného revíru sami pre seba, poslanci, ktorí bez zaváhania pravidelne navrhujú zvyšovanie platu primátorovi, ktorí hlasovali za predaj TEKOR-u škandalózne nevýhodného pre mesto, takíto poslanci síce o koncetrácii moci a o jej zneužívaní môžu hovoriť, ich slová sú a ostanú nedôveryhodné, lebo prázdne – bez obsahu. Ten sa stratil pri všetkých tých prenájmoch, predajoch, nomináciách do dozorných rád či do radov sobášiacich…“
Vo februári 2010 bol spoluzakladateľom Občianskeho klubu (OK Rožňava). Ten vo svojich obnovených aktivitách už bez jeho účasti prezentuje ôsmich kandidátov na poslancov, vrátane kandidatúry Ivana Kuhna na primátora mesta.
Foto: Archív infoRoznava.sk
SÚVISIACE ČLÁNKY: Kandidáti na primátora diskutovali v rozhlase

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery