Kosia na ploche až 60 hektárov

V ostatných dňoch realizujú Technické služby mesta Rožňava na sídliskách mesta kosenie trávnatých porastov, pomerne už dosť vysokých, čo sa stretlo so značnou kritikou verejnosti aj na sociálnych sieťach.
Zaznamenali sme tam skúsenosti obyvateľov mesta, ktorí okrem iného poukazujú na to, že samotné kosenie je podľa nich zle zorganizované – tráva sa pokosí, potom ďalšie dni je nezhrabaná, potom zas zhrabaná na kôpky čaká ďalšie dni na odvoz no a to všetko sa deje v daždivých dňoch, pričom pár dní predtým bol slnečný a horúci týždeň.
„Preboha, nehnevajte sa, ale prosím zobuďte sa z toho zimného spánku,“ apelovala na stránke mesta na sociálnej sieti Facebook Erika Pasičáková. Aj jej príspevok vyvolal diskusiu, v ktorej mnohí na adresu mesta nešetrili kritikou.
„Hlavne, že tú trojcentimetrovú trávu na námestí kosili už druhýkrát,“ poznamenal tam Peter Molnár. Niektorí si všimli aj prácu pracovníkov malých obecných služieb. Na stránke nechýbajú fotky ako postávajú, či sedia.
„Tak neviem, ale podľa mňa robia toľko, koľko im zaplatia. Na Juhu celkom slušne pokosili, aj keď by bodlo kosiť častejšie. Čo sa mi páči oproti minulosti, je to, že hneď po pokosení to aj pohrabú a odvezú, takže kopy hnijúcej trávy tam neležia týždne. Je to o niečo lepšie ako pred pár rokmi, ale k dokonalosti je ešte ďaleko,“ napísala na stránke Tímea Bagačková Zollerová.
„Keď už kosia, nemuseli by začať pod oknami v sobotu ráno o pol siedmej. Pre tých, čo vstávajú celý týždeň skoro ráno do práce, a tiež deti do škôl a chcú sa aspoň v sobotu trocha vyspať, to nie je práve príjemný budíček a začiatok víkendu,“ upozornil Peter Oravec.
DSCF0085
Prosia o trpezlivosť
Zaujímal nás pohľad na vec zo strany vedenia mestského podniku. Podľa riaditeľa TSM Ivana Deményho kosenie trávnikov v meste zabezpečujú pomocou 2 ks traktorových kosačiek a 10 ks strunových kosačiek na celkovej ploche 60 hektárov.
Ako ďalej uviedol, skorý príchod jari zaznamenal posun aj v plánovanom časovom harmonograme kosenia plôch verejnej zelene na území mesta. Kosiť sa začalo tento rok už v druhej polovici mesiaca apríl.
„Kosba verejných plôch sa sídliskách Stred a Vargove Pole sa v tomto období rozbieha s miernym omeškaním oproti predpokladom podľa plánovacieho harmonogramu v dôsledku daždivého počasia,“ spresnil.
Ukončenie kosby týchto sídlisk plánujú do konca 23. týždňa a tým bude podľa neho pokosené celé mesto. „Súbežne sme zabezpečovali kosbu plôch cintorínov, športových ihrísk, dopravného ihriska, kúpaliska a trikrát centrum mesta.“
Hrabanie a naloženie pokosenej trávy zabezpečujú pracovníci malých obecných služieb a zvoz pracovníci TSM s 3 nákladnými autami. Podľa stavu vegetácie potom plánujú opätovné kosenie. Naplánované termíny sa však môžu zmeniť pri takých zmenách počasia, ktoré majú vplyv na kosenie.
„Prosím o pochopenie, že trávniky v celom meste nie sú pokosené naraz, pokosiť trávniky na území mesta trvá istý čas,“ zdôraznil Ivan Demény na záver.
Foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery