Kontrolovali technický stav

DSCF4237V súvislosti s práve ukončenou rekonštrukciou časti Námestia baníkov v Rožňave prišla na rad koncom minulého mesiaca aj mestská veža. Aspoň čo sa týka prevencie.
„Kontrolovali sme technický stav strechy veže,“ potvrdil pre infoRoznava.sk Pavol Burdiga (most-Híd), primátor mesta.
FSCN2079 (800x583)Ako nás upozornil čitateľ, na severnej strane veže je tesne pod vyhliadkovou terasou škvrna, zrejme od pretekania už začína odpadávať omietka. Podľa neho je to asi 10 rokov, čo sa naposledy natierala strešná krytina. „Stojí na zváženie, či by nebolo vhodné ju ošetriť náterom, aby sa nemusela meniť celá strešná krytina,“ dodal.
 
DSCF5200Ukončili rekonštrukciu námesta
K 14. augustu bola ukončená rekonštrukcia Námestia baníkov v Rožňave – jeho západná časť a komunikácia naprieč námestím.
Na pokračovanie rekonštrukcie, resp. dokončenie aj východnej časti námestia a stredu okolo mestskej veže a kostola mesto peniaze nateraz nemá a podľa mnohých ani tak skoro mať nebude.
Prvá rekonštrukcia pred niekoľkými rokmi sa dotkla len severnej časti, aktuálne práce, financované z eurofondov, boli vymedzené pre západnú časť.
„Námestie baníkov po dlhom čase opeknelo a začína slúžiť všetkým jeho návštevníkom k príjemnému posedeniu a oddychu,“ stojí v oznámení na stránke mesta.
Ako sa tam ďalej uvádza, plocha námestia bola vyčistená a osadili sa kvetinové záhony aj dopravné značenie.
V malom parku pod vežou bol dosypaný štrk, zrekonštruovali sa lavičky a orezali konáre na stromoch.
DSCF5226„Verím, že v záujme každého Rožňavčana je, aby námestie ostalo vždy čisté a bolo pekným centrom pre turistov i domácich,“ uvádza sa v ozmámení, podpísanom Martinom Mikolajom z odboru všeobecnej a vnútornej správy mestského úradu.
Námestie baníkov v Rožňave on-line prostredníctvom našej web kamery – kliknite sem
Foto & Video: infoRoznava.sk
 
Súvisiace články:
Veža už svieti inak 
Bude námestie bez áut?
Pohľad na námestie z novoinštalovaného pódia

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery