Juniáles už po štvrtýkrátJuniales
Juniales

Streda v Domove sociálnych služieb v Rožňave bola plná zábavy.
Na terase budovy počas tohto dňa sociálni pracovníci v Rožňave spolu so svojimi klientmi oslavovali už po štvrtý krát Juniáles.
Domov sociálnych služieb v Rožňave poskytuje celoročnú zdravotnú starostlivosť dospelým klientom so zdravotným postihnutím.
V Rožňave toto zariadenie funguje od roku 2004, keď sa presťahovalo z Jasova do jedného z objektov Nemocnice sv. Barbory.
Podľa slov pani riaditeľky PhDr. Kristíny Cibríkovej je účelom Juniálesu najmä združiť pracovníkov a klientov pôsobiacich v oblasti sociálnej zdravotnej starostlivosti, pokračovať v spolupráci a potvrdzovať ju.
Dôležitým aspektom v oblasti starostlivosti sa o ľudí so zdravotným postihnutím je vzájomná spolupráca a dobré vzťahy. Juniáles je každoročne príležitosť na spoločnú radosť.
Program patril klientom DSS, ktorí prejavili svoj talent na začiatku slávnosti a neskôr nasledovala spoločná zábava, ktorá trvala do neskorého večera.
Práca v tomto obore nie je vždy ľahká a aj pani Cibríková nám potvrdila, že problémy sa dejú a nie vždy je ľahké ich odstrániť. Ale napriek tomu, na stav tohto zariadenia sa pozerá optimisticky aj vďaka tomu, že sa mu pošťastil zohratý kolektív, čo uľahčuje všetkým pobyt v DSS.
Tak klientom ako aj pracovníkom.
Foto: Inforoznava.sk / Martina Štérová
 
 P6100098P6100092P6100082P6100071
P6100066P6100064

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery