Jedovatý Ondřejíček o Superstar

576944Nezvykneme tu síce príliš často linkovať nespôsobné texty nenávistného Rada Ondřejíčka, kmeňového autora stránky Humno.sk, teraz si však dovolíme urobiť výnimku. Prečo? Lebo máme radi kvalitnú hudbu .-)
Pokiaľ sa prázdnosť a tupota televízneho formátu snúbi s prázdnosťou a tupotou použitej hudby, je všetko v najlepšom poriadku. V momente, ako si do toho prostredia niekto dotiahne skutočnú pesničku, plnú skutočných pocitov, je zle a bohužiaľ najmä pre tú pesničku, pretože Haberovi ani tým bľačiacim majiteľkám kreditu nikdy nedôjde, že práve videli znásilnenie v priamom prenose, maximálne sa tak môžu cítiť zaskočené poznaním, že kdesi v akomsi paralelnom vesmíre existuje aj hudba, ktorá nehráva v rádiu Expres.
Vôbec mi nevadí, keď všelijakí kvázi-producenti cez Superstar a podobné cirkusy zneužívajú naivné talentované deti, aby z nich vyžmýkali, čo to pôjde. Je to vec tých detí a ich rodičov, že sa na to dali. Ale vadí mi, keď svojimi hluchými paprčami siahajú na prácu ľudí, ktorí do hudby dali zo seba to najlepšie a najhlbšie, čo v danej chvíli vedeli. Hallelujah a kopa iných vecí, čo stojí za to poriadne počúvať je určená publiku, ktoré ju dokáže počúvať, a spevákom, ktorí dokážu pochopiť o čom práve spievajú, pretože len tak to môžu potom zaspievať aj oni sami. A to sa dokonale vylučuje s tým, čo predstavuje Superstar.
Máte stvorených milióny hodín produkcie primárne určenej na zalievanie mainstreamových otrúb a furt vznikajú ďalšie, ešte aj títo noví superstáristi vám vytvoria novú várku zvukového smradu. Tak si ho tam u seba velebte, tešte sa z talentov, ktoré nič neznamenajú, pretože dobrú pesničku nikdy nenapíšu, odbavujte sa na hodnotení, uctievajte svoje idoly, skrátka bavte sa ako doteraz, ale nesiahajte mimo tohto svojho prázdnučkého popového sveta. Mimo neho ste ako proletári, čo vtrhli do Zimného paláca. Na čo siahnete to rozbijete, lebo neviete, čo iné by ste s tým tak mohli robiť. Jediná útecha je, že aj keď sa všetci vaši superstáristi nenávratne odoberú na protidrogové kliniky, Hallelujah bude v tých niekoľko málo vydarených verziách, čo za desiatky rokov vznikli, znieť stále rovnako dobre, nezávisle od toho, koľkokrát si do nej vo svojej arogantnej márnivosti ešte kopnete.
Rado Ondřejíček Paprče preč od hudby! Čítať viac
Ilustračné foto: Superstar.cz
Hallelujah v origináli:
 
 
Táto verzia je od Johna Calea:

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery