Jeden z tých, čo pomáhajú

ROŽŇAVA – Na začiatku letných prázdnin sme priniesli informáciu o technickom stave detského ihriska na sídlisku Juh, ktorého sponzorom bola spoločnosť TEKO-R – člen skupiny STEFE SK. Do užívania bolo slávnostne odovzdané 10. septembra 2011 z príležitosti začiatku školského roka 2011/2012.
Ohľadne zanedbanej údržby ihriska nám vtedy hovorca mesta Peter Gallo napísal: “Kosenie plochy detského ihriska na sídlisku Juh prebieha podľa rozpisu a bežná údržba je vykonávaná priebežne podľa potreby. Uvedené činnosti vykonávajú Technické služby mesta Rožňava v spolupráci s aktivačnými pracovníkmi mesta.”
Začiatkom augusta (3. 8.) bol v diskusnom fóre oficiálnej stránky mesta Roznava.sk zverejnený príspevok od autora „Katka Dlhá“ v nasledovnom znení: Dobrý deň, nedá mi, aby som nenapísala…Kto spravuje, alebo sa stará o detské ihrisko na sídl. Juh- pri inkubátore, ktoré dala postaviť firma TEKOR?? Viac detských atrakcií tam nefunguje a čo ma v dnešný deň potešilo? Že sa nájdu oteckovia, ktorí sami, zo svojej vlastnej iniciatívy sa snažia spojazdniť, čo tam nefunguje. Osobne ich nepoznám, len jedného pána od videnia – pán Peter Szabad s kamarátom, preto im patrí vďaka, že mi spríjemnili deń.“
Samospráva Rožňavy spustila 14. augusta na svojom webovom portáli www.roznava.sk novú sekciu “Pomáhajú mestu“. Ako prvé meno v tejto sekcii sa objavilo práve meno pána Petra Szabada, o ktorom bolo písané v spomenutom diskusnom príspevku.
V piatok 17. augusta sme dotyčného pána stretli na spomenutom ihrisku a spýtali sa ho na jeho aktivitu. Informáciu, že jeho meno sa nachádza na stránke mesta v rubrike “Pomáhajú mestu“ sa dozvedel od nás a preto bol aj mierne prekvapený. Nikto z mesta ho vraj o tom neinformoval.
Ako ďalej uviedol, navštevuje toto detské ihrisko často, nakoľko sa na ňom hráva jeho dcéra a tak keď videl, že lanovka, ktorá bola pre deti jednou z najväčších atrakcií, je už dlhšiu dobu nefunkčná, rozhodol sa, že ju skúsi opraviť. Na pomoc si zavolal aj Elemíra Kerekeša a zistili, že kladka, ktorá sa pohybuje po oceľovom lanku, má vybité ložiská a vydraté vodítka. Zakúpili ložiská a vodítka dali vysústružiť miestnemu remeselníkovi. Po ich výmene došpanovali uvoľnené lano a lanovka sa stala opäť funkčnou. Celá oprava ich vyšla zhruba na 20 eur.
Starosť im však naďalej robí rám lanovky, ktorého základy už vytŕčajú na povrch a bolo by vhodné ich poriadne zabetónovať, pretože môže dôjsť k jeho prevráteniu. Na začiatku, keď opravovali tú kladku, im ako prvé napadlo, že zavolajú Milana Capáka. „Veď on je v meste na betónovanie najznámejší odborník,“ dodal na záver s humorom.
Foto: infoRoznava.sk/Vladimír Polóny

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery