Jan Karel Kryl zaplnil A-club na prasknutie

V rožňavskom OKC, v priestoroch A-clubu Mestského divadla Actores, sa uskutočnil v nedeľu večer dvojhodinový koncert Jana Kryla (video rozhovor vo vnútri článku), brata zosnulej českej pesničkárskej legendy.
Podujatie, ktoré slovom a hudbou vytvorilo aj sviečkami dotvorenú „zamatovú“ atmosféru, naštartovanú strihovým dokumentom „NEŽNÁ – Cesta k slobode„, pripravil portál INFOROZNAVA.SK v spolupráci s Mestským divadlom Actortes.
A zďaleka nešlo len o pesničky, tie známe Karlove, alebo menej známe Janove. Ten aj svojim slovom dokázal v krátkych príbehoch urobiť priesečník času našimi spoločnými dejinami cez „osmičkové roky“ až po dnešok.

Bolo pre nás príjemným prekvapením, ako si ľudia potichúčky a trochu nesmelo, ale predsa len niektoré refrény zaspievali, či už zo známych kryloviek, alebo Janových songov.
Ešte väčšmi nás prekvapila neočakávane vysoká účasť. Actoresáci museli niekoľkokrát pridávať stoličky, ba aj lavice z chodby, aby sme sa tam všetci, hoc aj trochu natesno, pomestili.
Krásny večer pravdy a pokory v slove a pesničkách Jana Kryla (druhé meno Karel nepoužíva, jeho brat Karel bol naopak krstený aj ako Jan) mohol tak znieť do našich duší v predvečer 17. novembra. Možno bude niektorých motivovať aj k zapáleniu sviečky pri soche Františky v centre Rožňavy v pondelok o 17-tej .-)


Ján Kryl o Karlovi: „Není bratr jako bratr…“

Karel Kryl je pre moju generáciu neznámy pojem. Je to smutné ale nič s tým neurobím. Dnes sa v Rožňave konal koncert jeho brata Jána. Niektorí si tak zaspomínali na časy, ktorým už dávno chvalabohu odzvonilo a tým mladším Ján Kryl priblížil situáciu pred Nežnou revolúciou. pokračovanie článku
Martin Kuchár, dnes 00:24 | Počet reakcií: 7Rozhovor Ladislava Majernyika s Janom Krylom
Foto & Video: InfoRoznava.sk
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli