Insignia Country Tourer zvládne aj ľahký terén

Terénne štylizovaná Insignia nie je len dizajnovou hračkou, štandardne disponuje pohonom oboch náprav. To znamená, že jej nie sú cudzie poľné cestičky či ľahký terén.
Country Tourer vychádza z variantu kombi a má dva centimetre svetlej výšky k dobru. Nárazníky, blatníky a prahy dostali plastové ochranné panely, ktoré v centrálnych partiách imitujú kov. Balík završujú dvojfarebné disky kolies s novým dizajnom a tmavé pozadie svetiel.
foto2
Nový Opel Insignia Country Tourer si podľa očakávaní zachováva elegantné línie, charakteristickú mriežku chladiča a denné svietenie s technológiou LED. Následne pridáva detaily, ktoré z neho robia pravý cross-over.
Napríklad predné a zadné ochranné panely spodnej časti, ktoré sú zakrivené smerom nahor a vzadu pekne rámcované dvojitým výfukom.
Ďalej sú to masívne ochranné panely prahov karosérie a kolesových oblúkov, ktoré rozširujú postoj vozidla a odôvodňujú vyvýšený podvozok. Výsledkom je silný, odvážny a profesionálny vzhľad.

Nový Opel Insignia Country Tourer rozhodne nie je nič pre padavky. Má štedrý predný a zadný podvozok s ochrannými časťami a robustný antracitový vonkajší plášť, chrániaci prahy karosérie a kolesové oblúky.

Rôzne pohonné agregáty

Z hľadiska dynamiky nová Insignia vysoko prekonáva svoju triedu. Nové výkonné motory v spojení s mimoriadne dobrým ovládaním prispievajú k pôsobivému zážitku z jazdy.
K dispozícii sú tri pohonné jednotky: na strane benzínu figuruje motor 2.0 SIDI s výkonom 184 kW (250 k) a krútiacim momentom 400 Nm, naftu obhajujú dva varianty agregátu 2.0 CDTI.
Slabšie prevedenie s jedným turbom ponúka 120 kW (163 k) a 350 Nm, verzia BiTurbo dosahuje výkon 143 kW (195 k) a krútiaci moment 400 Nm. Táto motorizácia je v ponuke výhradne so šesťstupňovou automatickou prevodovkou, pri druhých dvoch štvorvalcoch figuruje v ponuke aj manuál.
_MG_6157

Komfortný interiér

V interiéri je dostatok komfortu. Našu pozornosť upútal charakteristický prístrojový panel v tvare krídla, ktorý plynulo prechádza do panelov dverí. Nový Opel Insignia Country Tourer spája v sebe vysoko kvalitné materiály s tou najprepracovanejšou ergonómiou a technológiami.
Poskytuje tak vodičovi aj ostatným cestujúcim rozsiahly a všestranný komfort. Veľmi sme si pochvaľovali zadnú parkovaciu kameru, samozrejmosťou sú tiež parkovacie senzory.

Nový volant s voliteľnými ovládacími prvkami je príjemný a skvele vyzerá. Nové používateľské rozhranie informačného systému HMI nového modelu Insignia jasne a zrozumiteľne zobrazí informácie, ktoré potrebujete a ovládacie prvky, ktoré umožnia jednoduché intuitívne ovládanie systému.
Samotný dotykový displej rozhrania je dostatočne veľký (má osem palcov) a dobre čitateľný. Systém ponúkne aj Bluetooth pripojenie, vďaka ktorému je možné telefonovať v štýle hands-free či počúvať hudbu z pripojeného mobilného telefónu.
volant
Priemerne vysokí pasažieri vzadu problém mať nemôžu, i keď v rámci triedy existujú aj priestorom obdarenejší konkurenti. Mohutné veko batožinového priestoru skrýva objem 540 litrov a v otvorenom stave je aj z diaľky ľahko rozoznateľné.
Typický obrys kriviek vozidla zozadu pri otvorenom batožinovom priestore s dvojicou bezpečnostných svetiel na krajoch je nezameniteľný.

Pristane vám v meste aj na vidieku

Nový cross-over má eleganciu modelu Sports Tourer, pridáva robustné ochranné panely a ponúka tak úplne nový štýl.
Pristane majiteľom v mestách aj na vidieku, je priestranný, luxusný, technicky aj technologicky na popredných priečkach a bez problémov konkuruje aj vozidlám z podstatne vyšších cenových tried.

Cena za testovanú variantu štartujúca na sume 29 tisíc eur je za kombi s dieselom pod kapotou a systémom pohonu všetkých kolies celkom sympatická.

Kontakt na predajcu: Attila Ondrej Autocentrum, Gemerská 563, Brzotín časť Bak 048 01 Rožňava, Call centrum 0905 555 777, email centrum@infoauto.sk

Martin Kuchár
Foto & Video infoRoznava.sk / M. Kuchár, M. Nezbeda, Š. Barczi
*******************************************

PR článok je komerčnou službou. Svoje objednávky posielajte na adresu reklama@inforoznava.sk
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery