Najkrajším mestom Slovenska je Spišská Nová Ves, Rožňava je na 11. mieste

Spišská Nová Ves je najkrajším mestom Slovenska 2016, vyplýva to z výsledkov rovnomennej ankety portálu SLOVAKREGION. Na prvú priečku ju posunulo viac ako 31-tisíc hlasov.

Druhým najkrajším mestom sa stala Levoča, na treťom mieste sa umiestnil Bardejov. Aj prvenstvo v ankete najkrajšia obec putuje na Spiš, a to do obce Smižany, susediacej so Spišskou Novou Vsou.

Levoča získala v tohtoročnej ankete celkovo 24 654 hlasov, Bardejov 24 051 hlasov. V prvej desiatke skončil ďalej Púchov, Prievidza, Ružomberok, Lučenec, Sabinov, Košice i Zvolen. Rožňava skončila na 11. mieste.

Smižany získali prvenstvo v ankete najkrajšia obec vďaka 20 541 hlasom, druhé miesto patrí obci Halič (okres Lučenec) s počtom hlasov 20 381 a tretie obci Divín (okres Lučenec) s 15 845 hlasmi. Na 6. mieste sa umiestnila Nižná Slaná z okresu Rožňava.

V rámci súťaže sa hlasovalo aj o primátora a starostu Slovenska 2016. Primátorom roka je Branislav Tréger, primátor mesta Liptovský Hrádok, prvenstvo medzi starostami získal Vladimír Ledecký, starosta obce Spišský Hrhov (okres Levoča).

Verejnosť mohla hlasovať od 1. apríla do 31. októbra. Oficiálne odovzdávanie cien sa uskutoční v januári v Bratislave.

Zdroj: Slovakregion Ilustračné foto: Archív INFOROŽŇAVA, Jozef Kmeť

4 Komentáře k "Najkrajším mestom Slovenska je Spišská Nová Ves, Rožňava je na 11. mieste"

  1. Edita Kušnierová | 7. novembra 2016 z 15:24 | Odpovedať

    Púchov, Prievidza, Ružomberok, Lučenec, Zvolen – je to možné? Samé škaredé mestá. A kde je Banská Bystrica,Rimavská Sobota, Nitra, Piešťany, Bratislava? A za jednu z najkrajších obcí pokladám Vinné pri Michalovciach.

  2. Edita Kušnierová | 8. novembra 2016 z 15:18 | Odpovedať

    A čo taká Banská Štiavnica, Kremnica, Žilina, Skalica? To sú krásne mestá. Ale asi nemajú usilovných obyvateľov, ktorí by hlasovali za.

  3. Edita Kušnierová | 16. novembra 2016 z 8:07 | Odpovedať

    Skoro som zabudla na Trnavu – nádherné mesto! Nižná Slaná si to šieste miesto skutočne zaslúži. Aj Betliar by tam pasoval, ale to centrum s tými schátranými domčekmi dojem veľmi kazí.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*