Denník N: Smer sa o poslancov, čo vo voľbách neuspeli, postaral za štátne

Riadiace funkcie v štátnej správe sa ušli aj neúspešným kandidátom Smeru, ktorí museli opustiť svoje poslanecké posty. Strážia úrady, lesy i eurofondy. Informuje o tom Denník N.
„Ešte na jar boli poslancami Národnej rady s asistentmi a triapoltisícovým platom, po marcových voľbách sa 31 poslancov Smeru, ktorí vo voľbách aj kandidovali, z parlamentu muselo sťahovať,“ uvádzajú noviny.
Traja bývalí poslanci, ktorí sú stále regionálnymi straníckymi činovníkmi, sa v lete stali prednostami okresných úradov. Tie patria pod ministerstvo vnútra vedené Robertom Kaliňákom, pripomína Denník N.
Šéfom okresného úradu sa stal okresný šéf Smeru v Rožňave Ján Babič, na kandidátke mu patrilo 101. miesto. Ako uvádza Denník N, vysvetľuje to tým, že má na to skúsenosti, keď už od roku 1979 takmer 30 rokov pracoval v štátnej správe (okresný národný výbor, okresný úrad, obvodný úrad) v rôznych odborných a vedúcich pozíciách, a tak sa po skončení poslaneckého mandátu vrátil na pôvodné pracovisko.
Na otázku Denníka N, kto ho oslovil, a ani na otázku, či sa na toto miesto dostal cez výberové konanie, neodpovedal.
O Babiča sa už raz strana postarala. Bol poslancom v rokoch 2006 až 2010, a keď vypadol na dva roky z parlamentu, neúspešne kandidoval na primátora Rožňavy. Košický samosprávny kraj z neho bez výberového konania spravil „zástupcu riaditeľa pre riadenie projektov“ v miestnom zariadení pre seniorov.
“Táto funkcia bol schválená Úradom Košického samosprávneho kraja na základe žiadosti zariadenia SUBSIDIUM z dôvodu prípravy projektov v záujme modernizácie zariadenia,” uviedla v januári 2012 pre náš portál riaditeľka zariadenia Mária Wernerová.
Do parlamentu sa nedostala ani Babičova partnerka a okresná šéfka Smeru v Spišskej Novej Vsi Lea Grečková. Tá je viceprimátorkou Spišskej Novej Vsi, primátor je tam nominant Smeru.
Zdroj: Denník N, foto: TASR: Ján Babič skladá sľub poslanca NR SR

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery