Hra o morálnej slepote

Traja ľudia, jedna miestnosť a v nej všetky ich tajomstvá. A odrazu sú prinútení odhaliť ich. Kto je navine?Vinníkom je spoločnosť. Pretvára nás na bezradné ovce súperiace s jej tlakom a na hladných dravcov, ktorí sa predierajú cez tých najslabších.
Hra Bez mihnutia oka podáva krutú realitu vtesnanú do pár metrov štvorcových. Ukazuje nám, že naše súkromie často prestáva byť NAŠIM súkromím. Pretože jednoduchosť života ľudí prestáva baviť, potrebujú viac vzrušenia, cudzích príbehov, šťastných, či tragických, nechávajú sa strhávať reklamou, médiami, vymyslenými príbehmi a neuvedomujú si, že sa z nich stávajú bábky na šnúrkach. Nestíhame prijímať toľké množstvá informácií úmerne s realitou. Morálna záhuba na obzore…
Mesiac Február sa nesie v znamení reťazca predstavení. V prvej polovici mesiaca si verejnosť môže dopriať umelecký pôžitok a zároveň poučiť sa z vyššie spomínanej hry Bez mihnutia oka( „dráma o tlaku súčasnej doby zahrávajúcej sa s mysľou človeka“), ktorá sa hrá od 6.2.-12.2.2009 v experimentálnej sále divadla Actores. Toto predstavenie vzniklo s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.
Druhá polovica mesiaca bude patriť niekoľkým reprízam predstavenia Stretnúť teba bolo krásne, inscenácii bez slov v rytme Bajofondo.
Február bude nabitý kultúrou aj vďaka divadlu Actores.
Viac informácií o programe divadla Actores na mesiac február nájdete na stránke: www.actores.sk
Foto: ACTORES / Štefan Kesi
Súvisiace články: Rado Kovács: To sme my – tí z pivnice

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery