Hlas pre Rožňavu – už len do soboty!

ROŽŇAVA – Mesto Rožňava sa zapojilo do spoločného partnerského programu spoločností SPP, nadácie Ekofondu a nadácie SPP s názvom SPPoločne.
Podľa aktuálneho vyjadrenia (17. 8.) Moniky Gecelovskej z oddelenia regionálneho rozvoja je Rožňava aktuálne na 15. mieste, podporených bude však len prvých 10 projektov. Hlasovať sa môže už len do soboty (19. 8.).
Prihlásených bolo takmer 700 projektov, až 240 je zaradených do verejného on-line hlasovania, z toho 80 projektov je vyčlenených pre región východ.
Mesto Rožňava a občianske združenie RETRO Music Band Rožňava boli úspešní a majú v tomto programe dva projekty, ktoré postúpili do II. kola.
Podporte projekty svojim hlasom
1. V kategórii SPPoločne pre ľudí v oblasti kultúry projekt s názvom Festival dychových orchestrov 2012, s požadovanou sumou 6550 €.
Občianske združenie Retro Music Band Rožňava chce oživiť slávnu tradíciu prehliadok dychových orchestrov v meste Rožňava. Prostredníctvom dychových orchestrov, ktoré v iných mestách pôsobia, chcú priblížiť čaro tohto typu hudby mladým ľuďom. Pozývané budú preto najmä mládežnícke dychové orchestre zo Slovenska a zo zahraničia. Do aktivít projektu budú ako predstavitelia najdôležitejšej skupiny zapojení dobrovoľníci z radov študentov rožňavských stredných škôl. V spolupráci so samosprávou budú mať títo dobrovoľníci možnosť získať skúsenosti s organizovaním veľkého kultúrno – spoločenského podujatia. Prehliadka sa uskutoční počas osláv Dní mesta Rožňava.
HLASUJTE ZA PROJEKT
2. V kategórii SPPoločne pre domovinu v oblasti životného prostredia projekt s názvom Radnica pre všetkých, všetci pre Radnicu, s požadovanou sumou 9005 €.
Mesto Rožňava vytvorí reprezentatívny priestor v nádvorí historickej Radnice, ktorý bude slúžiť na organizovanie rôznych kultúrno-spoločenských podujatí a zároveň bude slúžiť ako priestor na realizovanie aktivít klubu mladých Zóny M, ktorá sídli priamo v tomto historickom nádvorí. Na obnove nádvoria sa dobrovoľnícky budú podieľať mladí ľudia z Rožňavy.
HLASUJTE ZA PROJEKT
Od 13. júla je spustené verejné on-line hlasovanie o najprínosnejší projekt pre daný región.
„Všetkých prosíme, aby ste za tieto projekty hlasovali kliknutím na linky, ktoré sú v tejto správe. Hlasuje sa pomocou SMS-ky, všetko je to bezplatné. Z jednej SIM karty môžete hlasovať iba raz za každý projekt, teda aj za kapelu RETRO Music Band aj za rekonštrukciu nádvoria Radnice. Podporených bude prvých desať najlepších projektov v každej z dvoch kategórií,“ uviedol hovorca mesta Peter Gallo.
„Nenechajme si ujsť túto jedinečnú príležitosť a snažme sa všetci SPPoločne zlepšiť Rožňavu a podporiť svojím hlasom projekty, ktoré vylepšia miesto, kde žijeme,“ dodal.
Túto iniciatívu podporuje aj redakcia portálu infoRoznava.sk – podporte tieto projekty a vyjadrite aj týmto spôsobom, že vám na svojom meste naozaj záleží.
Ilustračné foto: Sppolocne.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery