Hacker Azetu: píšete hlúposti


Hacker Igigi, ktorý hackol Azet.sk, tvrdí že slovenská webová jednotka používateľov o útoku zavádza. 
Zverejnil pôvodné heslá vedenia spoločnosti, ktoré by už mali byť zmenené a tiež najčastejšie heslá používateľov. Informuje o tom portál Sme.sk, ktorý už  predtým priniesol správu, že hacker pod prezývkou Igigi na prelome rokov hackol stránku Azet.sk a tvrdil, že si z nej odniesol prihlasovacie mená a heslá 7 miliónov jej používateľov.
„Chceme ubezpečiť všetkých užívateľov, že tieto heslá nie sú priamo zneužiteľné na prístup do uživateľských účtov. Dekryptovanie je časovo náročná záležitosť,“ tvrdil vo svojom stanovisku najnavštevovanejší server.
Igigi sa rozhodol, že musí reagovať. „Moji českí priatelia ma informovali, že jedna zo spoločností, o ktorej som písal, zverejnila svoje verejné prehlásenie, ktoré je plné hlúpostí,“ píše Igigi, „neplánoval som zverejniť nič viac, ale toto je špeciálna situácia. Tak som sa dnes hral so získanými dátami a dešifroval 92 percent hesiel,“ dodáva.
Na svojej stránke zverejnil najčastejšie z nich a tiež kompletné prihlasovacie údaje vedenia spoločnosti. „Spoločnosť tvrdí, že už ich resetovala, takže im tým neublížim,“ dodal k tomu.
Prístupy vedenia spoločnosti Azet.sk (foto Sme.sk) – fotku zväčšíte kliknutím na obrázok:

Čítajte viac
Ilustračné foto: Sxc.hu

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli