Garden párty pre najmenších

Keď som sa dnes svojej dcéry spýtala, či mi pomôže napísať niečo o tom, čo sme zažili, vrhla sa na mňa s nadšeným „Hééééj!“.
Na moju otázku – a čo tam napíšeme, mi začala menovať: Že tam boli všelijaké hry. Že som maľovala kvet. Že mi namaľovali motýlika na ruku, že som liezla po tej plachte, tam boli kamienky a piesok.
A kopala som lopty. Že som váľala tie oné, ako sa to volá? (Kolky.) Chytala som rybky, striekali sme na plachtu také obrázky. Že som si kúpila ceruzku, havka a balón. Som skákala v plachte. (To nebola plachta.) Tak čo? (Vrece.) (Čo si ešte videla?) Havov policajných.
A boli šikovní, lebo boli dobrí. Chytali tú paličku. Chodili za ujom, a keď dal hore prst, tak štekali. A keď dal dole, tak neštekali. Prišli policajným autom. Bolo biele. Išlo na tráve a blikalo.
Ešte sme sa kolotočovali a som sa hojdala a som sa nešmýkala. (A kde to všetko bolo?) Na ihrisku, tam, kde je červená šmýkalka. (A páčilo sa ti tam?) Áno. (Prečo?) Páčilo sa mi to, lebo bola zááábava!
Možno trošku netradičný pohľad, ale veď táto akcia bola určená v prvom rade deťom. A o čom vlastne píšeme? O tom, ako Meduška oslávila svoje prvé narodeniny. O úspešnej „párty“ na priestranstve vedľa Podnikateľského inkubátora, ktorú zorganizovalo niekoľko zanietených mamičiek a členiek materského centra.
Materské centrum Meduška pracuje v Rožňave už rok, nachádza sa v priestoroch škôlky na ulici Kyjevskej a aj takýmto spôsobom chcelo ukázať všetkým, že je tu pre deti a kvôli deťom. A samozrejme, ich mamám, otcom, babkám…
Účasť bola skutočne veľká, netrúfam si odhadnúť počet, v tom nie som veľmi dobrá, ale dúfam, že k tomuto článku pribudnú i komentáre zúčastnených, ktorí svojimi postrehmi, návrhmi alebo jednoducho vyjadrením svojich pocitov pomôžu v ďalšej činnosti Medušky.
Častou vetou, ktorú som počula z úst mamičiek (a niekoľkých oteckov) bolo: „Konečne sa tu niečo deje aj pre takéto malé deti.“ Myslím, že všetci veľmi dobre vidia, koľko drobcov sa v poslednom čase v Rožňave narodilo, preto by možno aj iné inštitúcie mali začať uvažovať nad tým, aby poskytli možnosti zábavy a sebarealizácie malým deťom (najmä vo veku do troch rokov) a ich rodičom.
Meduška je v tomto priekopníkom, napriek tomu toto podujatie vôbec nebolo „začiatočnícke“, naopak, malo úroveň, činnosti boli vhodné pre túto vekovú kategóriu a príjemnú atmosféru pomohli okrem členiek MC, detí a ich rodičov vytvoriť aj študenti stredných škôl (Obchodná akadémia a Stredná priemyselná škola stavebná), Východoslovenská energetika a.s., Rotary klub Rožňava Mevako s.r.o., AgraBat s.r.o a kynológovia z policajného zboru v Rožňave.
Súčasťou akcie bola aj prezentácia prác mamičiek, v rámci ktorej mohli mamičky vyhrať masáž, líčenie alebo vankúšik s permanentkou do materského centra. Svoje ručné práce prišli prezentovať 4 mamičky, ceny získali:
Masáž – Anka Lesňáková
Líčenie – Barbora Šoltésová
Vankúšik a permanentku – Zuzana Richnavská
Tímea Bagačková-Zollerová      Foto: Materské centrum Meduška

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery