Langer v rožňavskej nemocnici skončil, odchádza 1. marca

riad2.jpgV pondelok 21. januára 2008 takmer celý deň rokovalo predstavenstvo Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory v Rožňave. Na programe malo jediny bod: do krajnosti napätú situáciu medzi riaditeľom a časťou personálu, najmä z pomedzi lekárov, ktorí sa na vedenie KSK obrátili aj otvoreným listom. Po dvoch mesiacoch ich zápasu padlo rozhodnutie.
Ako nám práve potvrdila predsedníčka predstavenstva nemocnice a riaditeľka Úradu KSK Ing. Rozália Múdra, MUDr. Vladimír Langer im dnes oznámil odchod z funkcie k 1. marcu 2008.
Na našu otázku, čím to zdôvodnil, pre Inforoznava.sk uviedla, že odchádzajúci riaditeľ svoje rozhodnutie vysvetlil tým, že „nemá podporu osadenstva“ a že má „obmedzený výkon funkcie“.
Aj v dôsledku už vyše dvoch mesiacov trvajúceho stavu má nemocnica problém s uzavretím dôležitej ročnej zmluvy so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou.
„Všetky tieto okolnosti nás nútili zaoberať sa situáciou, ale chcem zdôrazniť, že zákonné dôvody na odvolanie riaditeľa neboli a nie sú. Nemocnica si z roka na rok zlepšuje svoje ekonomické výsledky a aj teraz očakávame ďalšie zlepšenie pri zhodnotení minulého roka,“ spresnila Múdra.
Ako ďalej pre Inforoznava.sk uviedla, Valné zhromaždenie nemocničnej akciovky, ktoré sa skladá z poslancov Košického samosprávneho kraja, musí do 1. marca zvoliť namiesto MUDr. Vladimíra Langera nového člena 5-členného predstavenstva nemocnice.
Predstavenstvo vypíše na uvoľnené miesto výberové konanie, ktoré však už nebude limitované lekárskym vzdelaním. Skôr sa na tomto poste očakáva ekonóm, alebo právnik.
„Dovtedy musíme nájsť vhodnú persónu, ktorú poveríme vedením nemocnice, „dodala na záver predsedníčka predstavenstva Ing. Rozália Múdra.
K situácii sme vzápätí dostali aj oficiálne vyjadrenie Tlačového odboru KSK, ktoré prinášame v plnom znení:
Generálny riaditeľ rožňavskej nemocnice odstúpi k 1. marcu
Generálny riaditeľ Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory v Rožňave Vladimír Langer na rokovaní predstavenstva akciovej spoločnosti v pondelok 21. januára oznámil, že k 1. marcu 2008 požiada o uvoľnenie z funkcie.
Napriek tomu, že nemocnica je v dobrom ekonomickom stave, nevidí ďalej možnosť na realizáciu svojich predstáv o jej riadení.
Predstavenstvo žiadosť riaditeľa prijalo. O tom, kto bude od 1. marca poverený vedením nemocnice zatiaľ nerozhodlo. Na miesto generálneho riaditeľa bude vypísané výberové konanie.

© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli