Felvídék – Horná zem v mobilnom kine

Filmu Felvidék – Horná zem sa pred časom podarilo vyzbierať peniaze na svoju cestu na miesta, kde nemajú kino, v tzv. „crowdfundingovej“ kampani, v ktorej sa na ňu poskladali jeho fanúšikovia. Nových divákov tak môže nájsť aj mimo klasických kinosál, v menších slovenských mestách a obciach, ktoré prejavia záujem.
V sobotu 31. mája 2014 projekt Mobilné kino začal svoju púť po Slovensku v Mostovej, rodnej dedine režisérky Vladislavy Plančíkovej, za jej osobnej účasti.
Informoval nás o tom Peter Gašparík z Filmtopia.sk.
Animovaný dokument Felvidék – Horná zem rozpráva príbehy rodín, ktoré poznačilo presídľovanie československého a maďarského obyvateľstva po Druhej svetovej vojne. Dotklo sa aj režisérkinej rodiny a ona sama vo filme putuje za splnením sľubu, ktorý dala jej babka svoje mame.
„V zbierke fanúšikovia preukázali, že majú záujem, aby sa film dostal aj k ich blízkym, ktorí nepatria medzi pravidelných návštevníkov kina. Projekt zaujal aj spoločnosť ZSE Energia, a.s., ktorá doň vstúpila ako partner a umožnila usporiadať ešte väčší počet projekcií. Sme pripravení vyraziť do približne tridsiatky kultúrnych domov, klubov či podnikov, ktoré preukážu záujem,“ uviedol Tomáš Kaminský, producent filmu.
Projekt pripravil spolu s distribučnou spoločnosťou Filmtopia. Premietanie je možné dohodnúť s organizátormi projektu Mobilné kino na mailovej adrese film.hornazem@gmail.com
Medzi prvými zastávkami Mobilného kina je aj Akadémia Rovás v Košiciach (Kmeťova ul. 34) v utorok 17. júna o 18-tej hodine.
Foto: Hornazem.eu

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Bude mať Rožňava ulicu Jaskyniarov?