Famózne finále Rožňavského kameňáka

Minulý víkend sa v priestoroch Domky a v telocvični Strednej zdravotníckej školy konal už jubilejný 5. ročník celoslovenskej lezeckej súťaže Rožňavský kameňák. Tí, ktorí mali možnosť zúčastniť sa tohtoročnej akcie, zažili naozaj neopakovateľnú atmosféru a vynikajúce výkony lezcov.
Účastníci začali prichádzať už v piatok o 17-tej. Celkovo sa prezentovalo 20 lezcov zo šiestich stredísk Domky (BA-Mamateyova, BA-Miletičova, Banská Bystrica, Prešov, Sabinov a naša Rožňava).
Počas piatkového večerného programu sa mohli navzájom obohatiť životom jednotlivých stredísk.
Samotná súťaž začala v telocvični kvalifikáciou o 9:15. Organizačný tím pripravil pre súťažiacich 16 ciest, na ktoré mali časový limit 2 hod. a 30 min. Do finálovej časti postúpilo celkovo 9 lezcov (6 v mužskej kategórii a 3 v ženskej).
Dramatické bolo najmä mužské finále. „Priznám sa vám, že som bol presvedčení, že finálovú cestu, ktorú sme pripravili, neprelezie celú nikto. Ale na prekvapenie všetkých ju vyliezli nakoniec až dvaja a to Milan Klenovič za stredisko Rožňava a Michal Chlebiš za stredisko Bratislava-Miletičova,“ uviedol za organizátorov Maroš Leškovský. „Pozerať sa na výkony týchto lezcov a zažiť túto atmosféru bolo niečo neopísateľné. Obidvaja by si svojim výkonom zaslúžili 1.miesto, ale keďže prvý môže byť na súťaži len jeden, musel nastať rozstrel v lezení na rýchlosť, kde sa o víťazovi nakoniec rozhodlo. Stal sa ním Michal Chlebiš.“
V ženskej kategórii vyhrala s prehľadom Mária Dancsová za stredisko Banská Bystrica.
„Poklonu si zaslúžia aj výkony všetkých ostatných lezcov, osobitne však tých, ktorí sa Kameňáka zúčastnili po prvýkrát a ukázal sa v nich naozaj veľký talent. Osobne sa chcem poďakovať celému realizačnému tímu, bez ktorého by to celé nebolo existovalo, za vytvorenie rodinnej atmosféry, ďalej našim lezcom za pekné výkony, ktorými reprezentovali nielen naše stredisko, ale aj naše mesto Rožňava a nakoniec aj publiku, za skvelú atmosféru pri povzbudzovaní,“ dodal Leškovský.
Organizázori dúfajú, že 6. ročník priláka ešte väčší počet lezcov z celého Slovenska, ale aj nových „zvedavcov“ z nášho mesta.
Reakcie niektorých účastníkov po akcii:
• „Skvelá akcia… a to mám na mysli atmosféru, ľudí, miesto, koláče… 🙂 Ozaj srdečná vďaka všetkým, čo tam boli akýmkoľvek spôsobom prítomní, úplne zaslúžené!!!“
• „Prešov a Sabinov boli nadmieru spokojní! Vďaka za parádny víkend!!! Verím, že na takých podobných akciách sa stretneme aj inde počas roka 🙂 Ináč, síce len druhý môj Kameňák, ale mne osobne sa mi zdal najlepší ročník toto 😀 😀 čav pozdravuj!“
• „Dakujem 🙂 Bolo to super a určite prídem aj na budúci rok (ak Pán Boh dá 🙂 ). Ak sa mi to podarí, tak skúsim motivovať aj iné dievčatá, aby sa ukázali. Tak zatiaľ dovidenia prajem :)“
Podujatie bolo podporené Ministerstvom školstva SR a realizované s podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu – Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd.
 
Výsledky finále
Mužská kategória:
1. Michal Chlebiš (BA-Miletičova)
2. Milan Klenovič (Rožňava)
3. Mikulaš Muranský (Prešov)
Ženská kategória:
1. Mária Dancsová (Banská Bystrica)
2. Barborka Halandová (BA-Mamateyova)
3. Veronika Havadejová (Rožňava)


- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery