Falošný "sused" podporuje Alianciu za rodinu

Tomáš Bielek – pod týmto menom aj Rožňavčania dostali v minulých dňoch do svojich poštových schránok leták od svojho „suseda“. Na dvoch stranách presviedča k účasti k sobotňajšiemu referendu a k hlasovaniu 3x áno.
„Pomáham s prípravou referenda v našom okolí,“ tvrdí okrem iného pisateľ a pokračuje: „Hŕstka uletených mestských liberálov v médiách si myslí, že nie ste kompetentný, aby ste vedeli na tieto otázky správne odpovedať.“ 
„Občania stoja proti hŕstke arogantných, rozmaznaných hajzlíkov z mesta, ktorí si myslia, že sa im všetko prepečie,“ uvádza ďalej v liste.
V jeho závere píše, že sa vraj s rodinou a kamarátmi poskladali, aby ho mohli vytlačiť  a rozniesť do čo najviac domácností.
Letáky dostali v týchto dňoch ľudia vo viacerých mestách Slovenska prostredníctvom Slovenskej pošty.
Medzitým sa podarilo zistiť, kto je ich objednávateľom. Podľa Denníka N si ich neobjednal „Bielek“, ale Inštitút Leva XIII. Jeho riaditeľom je Robert Mátéffy.
Inštitút organizoval zbierku pre Alianciu za rodinu. Uvedená v registri verejných zbierok, ktoré treba nahlásiť ministerstvu vnútra, však nie je.
Aliancia Denníku N odpísala, že peniaze od inštitútu zatiaľ nedostala.
Inštitút Leva XIII píše na vlastnom webe, že považuje za svoje poslanie „čeliť kultúre smrti“, čo znamená naplniť poslanie pápeža Leva XIII. “strhnúť masky slobodomurárstva”. Mátéffy zatiaľ na otázky Denníka N neodpovedal.
Foto: infoRoznava.sk
SÚVISIACE ČLÁNKY – Primátor ešte nevie, či bude hlasovať v referende / Pýtali sme sa, čo si myslia o referende (Anketa)
[yop_poll id=“15″]

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery