Expanzia radosti a tvorivosti

V dňoch 11. – 15. augusta pripravili rožňavskí saleziáni, rožňavské stredisko Domka a Mesto Rožňava externý prímestský tábor pre deti a mládež s provokačným názvom „Expanzia do ulíc“.
Saleziánske mládežnícke stredisko na Námestí baníkov 30 sa už dostáva do povedomia Rožňavčanov. Cieľom tohto tábora však bolo vyjsť za deťmi do ich prostredia, ponúknuť im zaujímavé aktivity priamo medzi panelákmi.
Vďaka podpore pána primátora a ochote pána riaditeľa RPIC sa Domke podarilo získať do prenájmu jednoduché priestory v Podnikateľskom inkubátore (1 miestnosť, chodba a toalety), v ktorých vzniká externá mládežnícka klubovňa. Počas tábora tam sídlil „organizačný štáb“, zložený z animátorov – mladých dobrovoľníkov z Domky.
Program tábora začínal na ihrisku medzi panelákmi na sídlisku Juh o 10:00 a končil o 16:00 s hodinovou prestávkou na obed. Pre tých, ktorí majú radi čísla: denná účasť oscilovala medzi 48-59 deťmi. Náplň tvorili najrôznejšie skupinové pohybové hry. Hitom leta boli „vlajky“.
Veľmi dobrú odozvu malo aj „obchodovanie“ s klincom. Deti ho mali vymeniť za čo najhodnotnejšiu vec. Možno len konštatovať, že nám tu rastú skvelí obchodníci… Na svoje si prišli aj tí, ktorí radi kreslia, modelujú, pletú či lepia. Absolútnym trhákom bola výroba guličky – prívesku na kľúče – z horolezeckého lanka.
Ďakujeme všetkým, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomohli, aby sa táto aktivita mohla zrealizovať: animátorom, ochotným investovať svoj čas a pot (doslova), ochotným mamičkám, ktoré nás takmer denne zásobovali aspoň jedným plechom koláčov (míňali sa okamžite!), pánovi Červenákovi z cukrárne Piroška, ostatným nemenovaným dobrodincom a priaznivcom, ako aj pánovi primátorovi, ktorý toto podujatie podporil nielen morálne, ale aj hmotne.
Klubovňa na Juhu by mala fungovať aj naďalej. Podrobnosti sa budeme snažiť oznámiť včas, najneskôr v nedeľu 7. septrembra, kedy bude slávnostné otvorenie nového Domkárskeho roku. Na toto podujatie pozývame všetkých, ktorých zaujíma, čo sa u nás dialo cez prázdniny a čo sa diať ešte len bude.
Prezradím, že najbližším väčším podujatím bude 3. ročník pretekov v cyklokrose, ktorý sa uskutoční na Juhu 26. septembra. Bližšie informácie nájdete na našej stránke.
PaedDr. Pavol Piatrov, sdb, predseda strediska
Redakčne upravené

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery