Už vyše 9 tisíc nezamestnaných

577141_praca-zamestnanie-urad-prace-zamestnanost-nezamestnanost-nezamestnany-nezamestnani-bez-prace-hladanie-prace-crop-crop-crop-cropAbsolútny počet evidovaných nezamestnaných v okrese Rožňava dosiahol ku koncu mesiaca február 9 631 osôb. „Z toho v samotnom meste Rožňava sme evidovali 2 139 uchádzačov o zamestnanie,“ spresnila pre infoRoznava.sk Daniela Potočná z rožňavského úradu práce.
Miera evidovanej nezamestnanosti okresu poklesla v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom o 0,19 percentuálneho bodu a dosiahla hodnotu 29,48 %, čo je však o 0,47 percentuálnych bodov viac ako vo februári minulého roku.
Ku koncu februára mal Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Rožňave v evidencii celkom 41 voľných pracovných miest, čo znamená, že na 1 voľné pracovné miesto pripadá 235 uchádzačov o zamestnanie.
Voľné pracovné miesta v evidencii UPSVaR Rožňava – kliknite sem
Voľné pracovné miesta podľa portálu Profesia.sk – kliknite sem  
Organizujú veľtrh práce 
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny už po tretí raz pripravuje najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku Veľtrh práce – Job Expo 2013. V tomto roku v spojení s XV. Medzinárodnou burzou práce a XXI. ročníkom výstavy Mladý tvorca.
Uskutoční sa 18. a 19. apríla v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.
Na výstavnej ploche vyše 11 000 m2 ponúknu návštevníkom vyše 10.000 pracovných miest zamestnávatelia zo Slovenska aj zahraničia, spoločnosti ponúkajúce vzdelávanie, prípravu pre trh práce, kariérne poradenstvo, sprostredkovateľské agentúry, partneri siete EURES, ako aj európske inštitúcie, poskytujúce občanom poradenstvo a pomoc v širokom rozsahu od štúdia a prípravy na povolanie až po získanie zamestnania.
Priamo na podujatí bude možné absolvovať pracovný pohovor a dohodnúť si nástup do zamestnania.
Vstup pre návštevníkov veľtrhu je tak ako aj v predchádzajúcich rokoch zdarma a jeho súčasťou bude takisto aj bohatý sprievodný program.
Na veľtrhu si budú môcť návštevníci bezplatne otestovať svoje jazykové, počítačové a profesijné kvalifikačné predpoklady a zúčastniť sa prezentačných aktivít, seminárov a workshopov zameraných na témy: čo je najdôležitejšie pre získanie práce, ako osobnosť predurčuje voľbu povolania, ako zistiť svoje najvýraznejšie kvality, ako sa správne pripraviť na prijímací pohovor, ako správne napísať žiadosť o prijatie do zamestnania, motivačný list a životopis, ako uspieť na pracovnom pohovore, podnikanie ako alternatíva zamestnania, riešenie nezamestnanosti samozamestnaním, ako rozvíjať a riadiť vlastnú kariéru, ako si nájsť prácu v Európe, prepojenie škôl a trhu práce, očakávania škôl a možnosti zamestnávateľov.
Súčasťou veľtrhu bude aj odborná panelová konferencia o trhu práce za účasti premiéra Roberta Fica, ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, Jána Richtera, ministra hospodárstva Tomáša Malatinského, ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka, ministra školstva vedy, výskumu a športu Dušana Čaploviča, László Andora, komisára EK pre zamestnanosť a ďalších významných osobností politického a ekonomického života. Hlavnými témami konferencie budú podnikateľské prostredie a tvorba pracovných miest, prechod zo školy na trh práce, legislatívna podpora zamestnanosti a sociálna zodpovednosť podnikov na trhu práce.
Viac informácií o veľtrhu práce nájdete kliknutím sem
Ilustračné foto: UPSVAR

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery