V meste je aj lepšia lokalita

KauflandO možnosti odpredať pozemky mesta v tesnej blízkosti historického centra sa rozbehla živá diskusia už priamo v zastupiteľstve.
To v stredu (10. júna) nakoniec  verejnú obchodnú súťaž na predaj pozemkov, ktoré sám primátor Vladislav Laciak (Smer-SD)  ohodnotil, ako “najcennejšie pozemky nielen v meste, ale v celom okrese“, neschválilo.
Očakávať, že tým sa celá záležitosť končí, by bolo v našich mestských ale aj slovenských podmienkach viac než naivné. Spoločnosť Hrivis Developing s. r. o. patri k najväčším developerským žralokom na slovenskom trhu.
Je preto pravdepodobné, že ak sa nedohodne s mestom, skúsi to priamo s Eurobusom, a. s.- prevádzkovateľom autobusovej stanice, ktorá môže pozemky mesta odkúpiť a potom sa o ne podeliť.
Pôvodne bol však pre supermarket Kaufland obhliadnutý úplne iný pozemok, o ktorom ale na zastupiteľstve nepadlo ani slovo a pritom je to prinajmenšom verejným tajomstvom.
Kaufland mal stáť na pozemkoch na Šafárikovej ulici za budovou bývalého geologického prieskumu, kde množstvo malých výrobných hál a celá lokalita spolu s bývalou mliekárňou pôsobí hrôzostrašne.
Kaufland 2Na tomto mieste mohli stáť pokojne vedľa seba Tesco, Billa, Lidl aj Kaufland. Takéto obchodné centrum by bolo prístupné pre Rožňavčanov priamo zo Šafárikovej ulice a pre ostatných rovno z obchvatu mesta v smere na Poprad.
Územie mesta neďaleko centra, rozbité všakovakými búdami a hangármi, by tak získalo konečne nový moderný vzhľad a efektívne využitie.
Pre obchodné reťazce je však zdá sa efektívnejšia cesta presvedčiť  potrebný počet poslancov, než dohodnúť sa na cene so súkromnými vlastníkmi týchto pozemkov.
Ponúkame vám fotozábery oboch lokalít, o ktoré Kaufland prejavil postupne záujem. Na hornej snímke je areál autobusovej stanice, na ostatných spomínaná lokalita na Šafárikovej ulici.   
Súvisiace články: Opití zdobia okolie Tesca

Kaufland 4Kaufland 5

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery