DunaFest privíta legendárnu Omegu

V júli pribudne na Slovensku nový hudobný festival pod názvom DUNAFEST a s podtitulom „festival tolerancie.“
Festival napriek iba 1. ročníku štartuje doslova s hviezdnou zostavou. Ako nás informoval PR manažér festivalu Ján Kakaščík, na festivale porozumenia vystúpia legendárna maďarská skupina Omega a slovenské kapely Desmod, Vidiek, Hex, Polemic, ale aj Rytmus.
DunaFest 2010 ponúkne aj koncert ďalších maďarských skupín – punkovej legendy Aurora, ale tiež poriadne bláznivej skupiny Irigy Hónaljmirigy, Pannonia, Allstars Ska Orchestra, Road, Pokolgép či Subbass Monster Live.
Slovenskú stranu budú na festivale reprezentovať okrem už spomenutých ešte skupiny Gladiator, Para, Ghymes, Dominika Stará Band, Konflikt, Devil Street 13, Rómeó Vérzik a Zazana Smatanová.
Ako ďalej uviedol Ján Kakaščík, nie náhodou bol za miesto konania zvolený Areál voľného času v Dunajskej Strede – tri dni plné kvalitnej slovenskej a maďarskej hudby v dňoch 22. až 24. júla totiž dostali podtitul „festival tolerancie.“
Maďarská skupina Omega, často označovaná ako „Rolling Stones východu“, nielenže vznikla v tom istom roku 1962 ako „valiace sa kamene“, ale dokonca si spolu neskôr aj zahrali: „Bolo to niekedy v roku 1973, zahrali sme si spoločne na koncerte v Nemecku. Odvtedy sme síce spolu nehrali, ale jedno je isté – pokiaľ neprestanú hrať Rolling Stones, neprestaneme ani my!“ povedal pri svojej poslednej návšteve Slovenska spevák János Kóbor, prezývaný „Mecky“.
Omega ostáva doteraz jedinou kapelou bývalého východoeurópskeho bloku, ktorej sa podarilo preraziť na „západe“, kde pravidelne koncertovali. Na jednom z ich koncertov im predskakovala aj vtedy ešte menej známa skupina Scorpions, s ktorou ich spája aj coververzia skladby Gyöngyhajú lányDievča s perlami vo vlasoch. Tú si od nich Scorpions požičali na svoj koncertný album z roku 1995 pod názvom „White Dove“.
Organizátor Dušan Drobný z Agentúry DUNA dodal: „Snažili sme sa namiešať zaujímavý reprezentačný mix z oboch krajín – obzvlášť sa tešíme z účasti Omegy a radi by sme aj týmto festivalom prispeli k zlepšeniu vzťahov medzi Slovákmi a Maďarmi. Veríme, že to, čo tento rok začíname, bude mať poriadne dlhú tradíciu.“
Viac informácií nájdete  na stránke festivalu www.dunafest.sk , vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal do konca mája s 50 % zľavou.
Na fotke:  Mecky (Kóbor János, Omega) a  Klaus (Klaus Meine, Scorpions)

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli