Doteraz sa prihlásili štyria lekári

ROŽŇAVA – K iniciatíve Lekárskeho odborového združenia pod názvom Ďakujem, úplatky neberiem!, ktorá si dala za úlohu presvedčiť čo najväčší počet lekárov, aby verejne deklarovali, že úplatky neberú nosením odznakov na svojich plášťoch, sa pripojili aj lekári z Rožňavy.
V celkovom zozname 114 lekárov z celého Slovenska (stav z pondelka 20. 8.) sme našli štyroch lekárov z rožňavskej nemocnice, anesteziológov Zoltána Vargu, Ľubicu Bátoriovú a Ivanu Ivanovú a tiež Annu Šoltésovú z oddelenia klinickej mikrobiológie.
Iniciátori výzvy chcú pacientom umožniť, aby si mohli na webe Lekárskeho odborového združenia (LOZ) preveriť svojho lekára, či sa prihlásil k tejto výzve a kde budú zverejnení všetci lekári, ktorí sa k iniciatíve, odmietajúcej branie úplatkov, prihlásili.
„Veríme, že naša iniciatíva padne na úrodnú pôdu a pomôže slovenskému zdravotníctvu a tým v konečnom dôsledku najmä pacientom. Ako LOZ chceme svojim dielom prispieť k transparentnejšiemu prostrediu v zdravotníctve. Uvedomujeme si svoj diel zodpovednosti, nechceme len žiadať dôstojnejšie pracovné podmienky pre lekárov, ale aj ponúkať a to zlepšenie kvality zdravotnej starostlivosti,“ uvádza sa okrem iného vo výzve LOZ.
Aktivitu začal pôvodne neurochirug Michal Mrázik zo Žiliny, ktorý o tom ale aj o svojom pohľade na slovenské zdravotníctvo hovorí v rozhovore pre denník Sme.
„Príde mi to čudné, lebo LOZ o mojej akcii vedelo. Už na začiatku som ho vyzval, aby sa pridalo, ale dodnes sa nik nenamáhal ani len odpovedať. Zrazu robí to isté a s úplne rovnakým názvom? Nerozumiem tomu, ale keďže mi ide o vec a nie o vlastné ego, prajem tej akcii úspech?“ uviedol v rozhovore pre Sme na margo iniciatívy LOZ.
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery