Don Bosco Pod lampou

Prvá februárová nedeľa bola pre rožňavských domkárov iná než tie ostatné. Pre priaznivcov a podporovateľov Domky – Združenia saleziánskej mládeže, pripravili slávnostnú akadémiu. Uctili si tak sviatok don Bosca, zakladateľa rehole saleziánov, učiteľa a vychovávateľa mladých.
Ako nás informovala Mariana Michalková, po náročných prípravách a hodinách nacvičovania scenárov snaženie mladých vyvrcholilo v nedeľu o 16-tej v budove rožňavskej radnice. Na Donboscovicu sa prišlo pozrieť viac než 200 ľudí z Rožňavy a okolia.
„Bolo to síce náročné, no pekné, zábavné… Bolo fajn, že sme sa stretávali ako spoločenstvo a mohli sa spoznať bližšie,“ povedala Maťa Sirkovská, účastníčka predstavenia.
Jeho základnou líniou boli „televízne noviny – špeciál“, ktoré mali tri časti a to „Don Bosco a jeho sen – z chudobného farára úspešný biznismen“, ďalej „Don Boscov zábavný park“ a nakoniec „Preventívny systém – mýtus alebo realita?“.
Doplnené boli reportážami a prítomní boli tiež svedkami rozhovoru s „Jánom Boscom“ v podaní Jána Dunku, štylizovanom podľa známej televíznej relácie „Pod lampou“.
„Počas celého večera vládla uvoľnená rodinná atmosféra. Tým, že si to pripravovali mladí sami, cítime, že je to také naše,“ povedal Marek.
Na záver predstavenia sa auditóriu prihovoril salezián Jozef Sarnecký.
„Donboscovica je u nás tradícia, ktorou si chceme uctiť pamiatku zakladateľa saleziánskej rodiny a zároveň sa takto stretnúť aj so širšou rodinou,“ povedala Karolína Bodnárová, podpredsedníčka rožňavského strediska tejto celoslovenskej organizácie.
Foto: Domka Rožňava
Súvisiace články:
Saleziáni v Rožňave končia
Momenty mesta 2013 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery