Dôjde k zániku niekoľkých miest

gemtex1K aktuálnej situácii v spoločnosti Gemtex, a. s. – jedného z najväčších zamestnávateľov v našom regióne, sme dostali vyjadrenie z vedenia firmy od p. Ľudovíta Mésznera (na snímke).
„Ako som už avizoval koncom minulého roka, mení sa stratégia firmy Schiesser AG. Pre Gemtex a.s. to znamená prechod z plnej práce/od nákupu materiálov až po jeho finalizáciu t.j zabalenie hotového výrobku a dodanie materskej firme/ na prácu mzdovú.
V praxi to znamená ,že je platená iba odvedená práca t.j. žiadna pridaná hodnota. Konkurencia je veľmi silná, čiže zotrvajú len flexibilné firmy s nízkymi nákladmi. Cena práce v celej Európe klesá, čiže musíme byť cenovo zaujímavý pre našich partnerov.
Toto nás núti k radikálnemu znižovaniu nákladov a taktiež automaticky k zániku, resp. kumulácii niektorých pracovných miest. S určitosťou dôjde k zániku niekoľkých pracovných miest. Je mi to hrozne ľúto, ale iná cesta nie je.
Musím sa opakovať: urobím maximum pre to, aby väčšina pracovníkov mala zabezpečenú stabilnú prácu. Myslím si, že kto dokáže tri- štyri nastávajúce roky zotrvať, bude mať v budúcnosti veľmi výhodnú pozíciu na trhu. Pevne verím, že sa nám to podarí.“
Súvisiace články:
Bude Gemtex prepúšťať?
Tají Gemtex prepúšťanie?
Ponúka 10-násobok mzdy!
Firmy prepúšťajú vo veľkom, nie však hromadne

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery