Do kampane sa zapojilo 24 miest

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOd sobotňajšieho popoludnia do pondelkového rána visela na mestskej veži v Rožňave vlajka Tibetu. Vyvesili ju tam zástupcovia redakcie portálu inforoznava.sk so súhlasom primátora mesta a riaditeľky Turistického informačného centra, ktoré vežu spravuje.
Medzinárodnú kampaň na podporu komunistickou Čínou okupovanej krajiny na Slovensku zorganizovala na nedeľu 10. marca nezisková organizácia Tibetská asociácia.
Ako informoval denník Sme, kampaň, ktorú v Česku podporujú stovky miest a obcí, si pomaly získava sympatizantov aj u nás.
Vyvesením vlajky so žltým slnkom, symbolizujúcim radosť zo slobody, sa do nej zapojilo u nás 24 miest a obcí. „V Rožňave ju s povolením primátora rozprestrela na mestskej veži redakcia nezávislého internetového portálu inforoznava.sk,“ uvádza Sme.
Za hrubý a necitlivý zásah označil vyvesenie vlajky na mestskej veži poslanec mestského parlamentu Roman Ocelník.
„Výborná akcia a pekná myšlienka, podporujem, tak isto aj kolegovia poslanci Marko, Kuhn a Kovács,“ – uviedol naopak poslanec Matúš Bischof.
„Dnes som išiel okolo obeda a vlajka tam už nie je. Ďakujem za promtnú reakciu.“ dopísal v pondelok večer Ocelník pod svojim textom.
V skutočnosti však bola vlajka zvesená v pondelok ráno tak, ako to bolo vopred avizované.
„Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí ste sa zapojili do kampane a vyvesili ste vlajku na znak solidarity s Tibetom a s nami Tibeťanmi. Veľmi sa tešíme veľkej podpore z vašej strany. Sme milo prekvapení a nadmieru potešení,“ uviedli v pondelok na svojej stránke organizátori. „Poďakovanie vám odovzdávame aj v mene našich rodín a blízkych, ktorí sú teraz v Tibete a ktorí o vašej podpore vedia.“
Foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery