Dnes bude najteplejšie

ROŽŇAVA – Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa pred vysokými teplotami aj pre okres Rožňava, platnú v stredu 20. júna v čase od 12-tej do 20-tej hodiny.
Očakáva sa dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 32 až 36 °C.
Ako sa ďalej vo výstrahe uvádza, vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.
Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká.
Séria tropických dní sa na Slovensku začala v piatok 15. júna. V sobotu 16. júna bolo najteplejšie v Podhájskej, a to 32,6 stupňa Celzia, v nedeľu 17. júna v Rožňave, 33 stupňov Celzia.
Dnešný deň by mal byť najhorúcejším z doterajších tropických dní, k ochladeniu by malo dôjsť už tento víkend. Pred nástupom studeného frontu spŕchne aj v Rožňave, podľa modelu Aladin už zajtra podvečer a pršať by malo u nás aj v piatok.
Navodiť znesiteľné prostredie doma či v práci pomáha, ak si priestory ráno poriadne vyvetráte a potom ich už na celý deň uzavriete a zatienite okná. Samozrejme, netreba zabúdať na dôsledný pitný režim počas celého dňa a bez ohľadu na to, či máte pocit smädu.
Zdroj: SHMU.sk
Foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články: V Rožňave padli teplotné rekordy

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli