Deň dobrovoľníkov v Rožňave

Už niekoľko rokov aktívne pracuje v Školskom internáte pri Obchodnej akadémii v Rožňave dobrovoľnícka skupina dievčat “ Srdiečko“.
Časť svojho voľného času venujú dobrej veci – navštevujú starkých v Domove dôchodcov Subsidium a deti v Krízovom centre.
V utorok 28. septembra 2010 sa v priestoroch rožňavského hotela Medišport uskutočnil pre týchto dobrovoľníkov seminár. Bolo to stretnutie organizované s podporou projektu RWE Companius „Pomáhame spoločne“ z Košíc, ktorého garantom bola Dr. Markéta Hritz z Východoslovenskej energetiky Košice.
S prednáškami vystúpila profesorka Mária Kiliková, hosť seminára a pracovníčka Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce Bratislava, detašované pracovisko v Rožňave, ktorá premietla filmy o práci dobrovoľníkov v krajinách Afriky. Dievčatá z dobrovoľníckej skupiny prezentovali svoju niekoľkoročnú prácu.
Hosťami seminára boli PaedDr. Viktor Baláž – riaditeľ Obchodnej akadémie a poslanec MZ v Rožňave, Ing.Mária Wernerová – riaditeľlka Domova dôchodcov Subsidia, Ingrid Kelemenová – sociálna pracovníčka zariadenia Subsídia a Dr. Márkéta Hritz – manažerka pre ľudské zdroje z Východoslovenskej energetiky Košíce.
Informovala nás o tom koordinátorka dobrovoľníčok Jiřina Stripajová, ktorá pripravila program podujatia.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Slovensko potrebuje parlament regiónov