Či-ná, či-ná… znelo námestím

bez_názvuPrinášame vám autentické zážitky, vrátane fotografií a video záznamu od Ivana Kuhna, z demonštrácií počas návštevy čínskeho prezidenta Chua na Slovensku. 
„Dnes (piatok 19. 6.) to bolo bez krvi a bez zatýkania. Boli sme na Námestí Slobody pred Úradom vlády. Od 11:00 do 14:00 tam mala nahlásené verejné zhromaždenie Čínsko-slovenská spoločnosť pre rozvoj vzajomnej spolupráce.
Tak sme ešte stihli nahlásiť verejné zhromaždenie na tom istom mieste od 10:30 do 10:56. Ale nakoniec nás polícia nepustila bližšie k Úradu vlády, lebo časť Námestia Slobody si ohradili.
Darmo sa Ondrej Dostál ako zvolávateľ zhromaždenia u policajtov domáhal, že máme riadne ohlásené zhromaždenie, nikto z policajtov sa s ním nechcel baviť a pozrieť si úradný doklad z Miestneho úradu Stare Mesto.
Naše zhromaždenie sme riadne oznámili a mali nám umožniť presunúť sa až na okraj Námestia Slobody, ktorý susedí s Úradom vlady. No a nasilu sme zábrany prekonávať nechceli.
Ale aspoň tentokrát naši policajti k nám nepustili čínskych tajných a pracovníkov čínskej ambasády a preventívne ani tých čínskych demonštrantov.
Chu nás síce nevidel, no možno nás počul, ako sme pískali na píšťalkách, keď vystupoval z auta pred Úradom vlády, ale nevidel ani jasajúce zástupy Číňanov s čínskymi a slovenskými vlajočkami.“
Aktualne.sk: Pred prezidentským palácom bolo opäť horúco
Sme.sk: Trubač klamal, námestie si rezervovala Kancelária prezidenta
Súvisiace články: Číňania bili Slovákov

Foto: Ivan Kuhn
DSC_0009-25DSC_0010-25DSC_0011-25DSC_0014-25DSC_0021-25DSC_0013-25

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli