Cestovné zdraželo aj na Gemeri

V prvé pracovné dni po vianočných a novoročných sviatkoch sa nám ozvali cestujúci, využívajúci spoje spoločnosti Eurobus na dopravu na pracovisko. Ide o tzv. prímestské spoje do vzdialenosti 100 km.
Aj v súvislosti s finančnou krízou očakávali isté zdraženie, ale ceny lístkov ich  poriadne zaskočili. Ako vidieť na fotkách, ešte v decembri na tej istej linke z Rožňavy do Jablonova n. Turňou platili 26 slovenských korún, v prepočte 0,86 €. Teraz cestujú do práce na tej istej trase v cene 1,10 €, resp. 33,14 SK.
Rozdiel v cene na tejto pomerne krátkej trase je teda až o 0,24 €/7,14 SK, tzn. denné zdraženie na cestu tam aj späť o 0,48 €/14,28 SK.
Za mesiac to môže byť v závislosti na počte pracovných dní približne až 10 €. Napriek tomuto výraznému zdraženiu ich ráno čaká podľa ich slov nevykúrený a studený autobus.
Košický samosprávny kraj (KSK) vydal Cenový výmer č. 22/2008 16. decembra m. r., ktorým vo svojom územnom obvode určuje maximálne ceny tovaru, v tomto prípade pre vnútroštátnu pravidelnú autobusovú dopravu osôb, ak vzdialenosť od východiskovej zastávky po konečnú zastávku nepresahuje 100 km.
Cenový výmer, podpísaný predsedom KSK Zdenkom Trebuľom (SMER-SD), nadobudol účinnosť 1. januára 2009.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli