Čelná zrážka dvoch áut si vyžiadala štyri ľudské životy

Včera (12. 7.) okolo 17,30 h. došlo k tragickej dopravnej nehode v katastri obce Turňa nad Bodvou v okrese Košice okolie medzi osobným motorovým vozidlom zn. VW Golf, ktoré viedol 20-ročný vodič z okresu Košice okolie a osobným motorovým vozidlom zn. Alfa Romeo, ktoré viedol 51-ročný vodič z okresu Rožňava, pri ktorej vyhasli štyri ľudské životy a tri osoby sa zranili ťažko.

Podľa doterajších zistení vodič vozidla zn. VW Golf viedol vozidlo od obce Drienovec, kde pri odbočovaní z hlavnej cesty na vedľajšiu, smerom do Turne nad Bodvou, nedal prednosť v jazde oproti idúcemu vozidlu zn. Alfa Romeo, ktoré vodič viedol v smere od Turne nad Bodvou na obec Drienovec, následkom čoho došlo k čelnej zrážke oboch vozidiel.

Pri dopravnej nehode prišli o život štyri osoby a tri utrpeli ťažké zranenia. Vo vozidle VW Golf sa vodič a dvaja spolujazdci zranili ťažko, ďalší dvaja spolujazdci utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom, vodič a jeho spolujazdkyňa vo vozidle zn. Alfa Romeo zrážku neprežili.

Vodičovi zn. VW Golf bol vykonaný odber krvi na zistenie prítomnosti požitia alkoholických nápojov a iných návykových látok (drog) a na mieste zdržaný vodičský preukaz. Požitie alkoholu u vodiča vozidla zn. Alfa Romeo bude zisťované pri pitve. Celková škoda spôsobená na vozidlách bola vyčíslená na cca 4.500 eur.  

Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti. 

Počas dokumentovania dopravnej nehody cestnú premávku riadili príslušníci PZ, ktorí dopravu odkláňali cez okolité obce. Vzhľadom na to, že na mieste udalosti sa nachádzal väčší počet ľudí, verejný poriadok zabezpečovali policajné hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky.

Polícia dôrazne vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti na cestách, aby si zodpovedným správaním v cestnej premávke chránili to najcennejšie, svoje životy. Aby dodržiavali dopravné prepisy, sledovali situáciu okolo seba, boli navzájom k sebe ohľaduplní, pretože bez podpory samotných účastníkov cestnej premávky je akákoľvek aktivita polície neúčinná.

Bezpečná jazda si vyžaduje maximálnu sústredenosť, opatrnosť a ostražitosť v cestnej premávke sú veľmi dôležité. Len vďaka nim možno predísť tragédiám a škodám na majetku. V záujme zvýšenia bezpečnosti disciplinovaných a zodpovedných účastníkov cestnej premávky polícia vykonáva a bude vykonávať zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky i naďalej.

Polícia apeluje na všetkých: Myslite na možné následky nehôd – zranenia, škody na majetku, smrť…

Zdroj a foto: Krajské riaditeľstvo PZ Sr Košice

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery