Causa fatalis na fotkách

V rámci septembrových osláv Dni mesta Rožňava a divadelného festivalu Tempus Art vystúpil v historickom centre mesta divadelný súbor Teatr Novogo Fronta. Pochádza z St. Petersburgu v Rusku, kde bola táto divadelná spoločnosť založená v roku 1993 Irinou Andrejevovou a Alešom Janákom.
Ich prvé práce vychádzali z experimentu na poli vzťahu medzi telom umelca – jediného materiálu užívaného umelcom – a priestorom okolo neho. Predstavenie „Vremja Dujak“ (Hlúpy Čas, 1994) bolo uvedené na ich prvom európskom turné. Témou bol strach z toho, čo môže priniesť budúcnosť v Rusku.
Po úspechu inscenácie a celého turné sa TNF usadil v Prahe, kde dodnes pripravuje a realizuje svoje ojedinelé inscenácie. Mezinárodná povaha súboru je charakteristická i pre jeho súčasné zloženie. Najnovšie inscenácie sú realizováné v spolupráci s tanečníkmi (performermi, hercami) z Českej republiky, Nemecka, Izraela, Ruska či Maďarska.
Aktuálne se TNF prezentuje na turné s najnovšou pouličnou inscenáciou Causa fatalis, ktorú počas vystúpenia v Rožňave zachytil fotoobjektívom Rudolf Štober.
**************************************
Možnosť prezentovať sa sériou fotografií v rubrike FotoBlog ponúkame komukoľvek z vás. Posielajte nám ich na redakčný email redakcia@inforoznava.sk vo veľkosti 640 x 480 px, alebo v širokoúhlom formáte 640 x 361 px.
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Slovensko potrebuje parlament regiónov