Bývalé siamské dvojčatá majú 15 rokov

Jediné úspešne oddelené slovenské siamské dvojčatá Andrea a Lucia Tóthové z Krásnohorskej Dlhej Lúky mali 15 rokov. Čakajú ich „občianky“ a stredná škola.
Lucia a Andrea na svet prišli v roku 2000 ako siamské dvojčatá – boli zrastené telíčkami. Krátko po narodení Lucku a Andrejku oddelil od seba tím bratislavských špecialistov pod vedením Jaroslava Simana.
„Dievčatá nám robia radosť. V škole sa učia výborne. Chodia aj do základnej umeleckej školy a učia sa hrať na klavír, chodia aj na spev,“ uviedla pre Topky.sk ich mama Melita.
Po úspešnom ukončení základnej školy chcú pokračovať v štúdiu na Obchodnej akadémii v Rožňave, kde je aj bilingválna sekcia. Druhú prihlášku si podali na rožňavské gymnázium. Mamka ich bude voziť do školy autom.
Na prvý pohľad dnes na dospievajúcich dievčatách nič nezbadáte. Oproti iným tínedžerom si však predsa len musia dávať pozor, nakoľko patria k stomikom – ľuďom s vývodom.
Ako prezradili pre Topky.sk, musia sa chrániť pred pádom, ale robia viaceré pohybové aktivity. Vedia plávať, hrajú niektoré loptové hry, cvičia gymnastiku a teraz sa chcú učiť korčuľovať.
Foto: Topky.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery