Bude TEKO-R bez podielu mesta?


Aktualizované
V rozhovore pre náš portál sa primátor mesta Rožňava Vladislav Laciak (SMER-SD) zmienil aj o tom, že na spolufinancovanie projektov chce získať peniaze aj predajom podielu mesta v spoločnosti TEKO-R, spol. s r. o. 
„Napríklad podľa mňa je úplne zbytočné, aby mesto malo niečo nad 30-percentný podiel v TEKO-Re. Treba ho poriadne speňažiť a predať,“ povedal vtedy primátor.
Mesto Rožňava má v spoločnosti podiel vo výške 36,70 %. Zaujimálo nás, ako sa na túto možnosť pozerá vedenie firmy. Odpovedal nám konateľ spoločnosti, zastupujúci v nej podiel mesta, Ing. Július Slovák (SMK): 
„Predaj podielu mesta vo firme TEKO-R je jedným návrhom na získanie finančných prostriedkov pre mesto. Rozhodnutie je v právomoci Valného zhromaždenia spoločnosti a Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Rožňave. Konatelia firmy nemajú dosah na túto záležitosť.“
V dozornej rade (DR) spoločnosti mesto zastupujú:  Peter Jakobej, konateľ zo spoločnosti J. P. Stav, donedávna asistent poslanca Národnej rady SR Ing. Jána Babiča – okresného šéfa strany SMER-SD, Tomáš Lázár, majiteľ firmy Vertikal a Peter Legnár, miestny šéf SMK, prevádzkovateľ známej mestskej reštaurácie Tri ruže.
V DR je aj poslanec MsZ Ing. Ondrej Bolaček (NEKA), ten je však nominovaný rakúskymi akcionármi a nezastupuje v spoločnosti mesto Rožňava, ako sme pôvodne uviedli. Za nepresnosť, na ktorú nás upozornil primátor mesta, sa dotknutým ospravedlňujeme. 
 
Ilustračné foto: Archív Inforoznava.sk / Štefan Fábián / Na snímke zľava Ing. J. Slovák (SMK), Ing. I. Gressa (SMK) – zástupkyňa prednostu MsÚ, P. Legnár (SMK) a primátor mesta V. Laciak (SMER-SD).

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery