Bude za Smer kandidovať žena?

Aj miestneho vedenia strany Smer-SD sme sa pýtali, koho podporia na post primátora.
Komunálne voľby sa uskutočnia už koncom tohto roka. Ako nám dnes po urgencii na krajskej centrále strany zatelefonoval okresný šéf a poslanec parlamentu Ján Babič, touto otázkou sa budú zaoberať až v druhej polovici roka.
Jána Babiča sme sa spýtali, či je ešte v hre súčasný primátor mesta, nominant strany Smer-SD Vladislav Laciak, ktorý sa pre Inforoznava.sk vyjadril, že on sám sa síce definitívne rozhodne až v auguste, no „s najväčšou pravdepodobnosťou už kandidovať nebude.“
„Teoreticky je všetko možné, je to jeho rozhodnutie, teraz je však predčasné o tom hovoriť,“ uviedol Ján Babič. Na doplňujúcu otázku, či uvažujú o kandidatúre poslankyne zastupiteľstva za stranu Smer-SD Kataríne Kopeckej, zopakoval: „Teoreticky je všetko možné, nevylučujem to, ale je to ešte predčasné hovoriť.“
Ako dodal, je možné, že budú hľadať pre kandidáta na post primátora širšiu podporu v rámci koalície politických strán. Ktorých, to nespresnil, v zápätí bol hovor prerušený, keďže pán poslanec mieril v aute na Súľovú.
Krajskú centrálu strany Smer-SD sme upozornili aj na fakt, že v prípade okresu Rožňava je na  jej webovej stránke www.smer-kosice.sk uvedený ako člen Okresnej rady v Rožňave aj človek, ktorý už nežije – obrázok zväčšíte kliknutím naň.
Okrem už zverejnených vyjadrení primátora a SMK (viď. odkazy nižšie) prinesieme k tejto téme ešte vyjadrenie miestnych predstaviteľov strany Most-Híd.
So súčasným primátorom Rožňavy Vladislavom Laciakom pripravujeme rozsiahly rozhovor. Prinesieme vám ho v priebehu mesiaca Február. Svoje otázky pánovi primátorovi môžete položiť tak ako pred rokom aj teraz.
Píšte ich sem do komentárov, alebo posielajte na náš redakčný email redakcia@inforoznava.sk , prípadne prostredníctvom anonymného odkazového formulára, ktorý nájdete v rubrike REDAKCIA
Téme sa venujeme aj v najnovšej ankete, v ktorej môžete odpovedať na otázku Dáte svoj hlas primátorovi V. Laciakovi, ak bude opätovne kandidovať?

Ilustračné foto: Archív Inforoznava.sk /Ján Babič počas rokovania okresného snemu strany Smer-SD v Rožňave
Súvisiace články:
V. Laciak: Definitívne sa vyjadrím v auguste
Vyjadrenie SMK: Okresný šéf SMK to nevie

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery