Bude Gemtex prepúšťať?

gemtexPodľa informácií, ktoré sa šíria, ako každá zlá správa, veľmi rýchlo, spoločnosť Gemtex, a.s. chystá vraj hromadné prepúšťanie. Overovali sme si to.
Na samotnej stránke spoločnosti Gemtex sa aktuálne môžete dozvedieť len o výpredaji skladových zásob spoločnosti pre veľkoodberateľov. Ponúkajú im tam látky (úplety), gumy, nite, čipky a iný pomocný materiál pre textil.
Hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny PaedDr. Danica Lehocká nám na otázku, či spoločnosť Gemtex, a. s. ohlásila hromadné prepúšťanie, oznámila, že takéto „informácie o tretích osobách, za ktorú považuje zákon o službách zamestnanosti aj spoločnosť, ktorá nahlasuje územne príslušnému úradu PSVaR, nie je možné bez písomného súhlasu tretej osoby poskytnúť“.
„K akýmkoľvek otázkam ohľadom spoločnosti Gemtex sa z rovnakých dôvodov ako pred časom nebudeme vyjadrovať ani teraz,“ uviedla vo svojom vyjadrení Mgr. Miroslava Spišáková z úradu PSVaR Rožňava. Dôvody boli identické, ako uvádza vyššie hovorkyňa úradu. 
gemtex1V apríli sa k situácii v podniku vyjadril pre Inforoznava.sk člen predstavenstva spoločnosti Ľudovít Mészner /na snímke zo spravodajského spotu TV Joj/, ktorý vtedy okrem iného uviedol:
„Využijeme všetky možnosti, aby sme na trhu zotrvali a aby sme pokračovali vo výrobe aspoň 10 rokov. Výrobu máme zabezpečenú do konca roka a teraz rozbiehame spoluprácu s 2 európskymi firmami.“
Aktuálne sme naše otázky adresovali samozrejme aj spoločnosti Gemtex. V prípade, že nám poskytnú svoje vyjadrenie, radi ho zverejníme.
Súvisiace články:
Tají Gemtex prepúšťanie?
Ponúka 10-násobok mzdy!
Firmy prepúšťajú vo veľkom, nie však hromadne

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery